English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


Erbil Vali Yardımcısı ve beraberindeki heyet Hıdıroğlu’nu ziyaret etti


GTO Erbil Ticaret Ofisi organizasyonunda Domotex Turkey Halı Fuarı’na inceleme gezisine gelen Erbil Heyeti GTO Başkanı Hıdıroğlu’nu ziyaret ederek bölge ticareti hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Erbil Vali Yardımcısı Tahir Abdulla Osman ve beraberindeki heyet Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu'nu ziyaret etti.

 

GTO Erbil Ticaret Ofisi organizasyonunda Domotex Turkey Halı Fuarı'na inceleme gezisine gelen Erbil Heyeti GTO Başkanı Hıdıroğlu'nu ziyaret ederek bölge ticareti hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Bu yıl 10.kez kapılarını açan Gaziantep Halı Fuarını ziyaret etmek ve Irak ile ticaret yapan işadamları ile görüşmek üzere Erbil Vali Yardımcısı Tahir Abdulla Osman başkanlığındaki heyet GTO Erbil Ticaret Ofisi organizasyonunda Gaziantep'e geldi.

 

Domotex Turkey Halı Fuarı'nda incelemelerde bulunan heyet, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu'nu da makamlarında ziyaret ederek iki tarafın ticari ilişkilerinin geliştirilebilmesi için görüş alışverişinde bulundular.

 

Başkan Hıdıroğlu GTO Erbil Ofisi'nin çalışmaları ve Irak –Türkiye ilişkilerinin geleceğine ilişkin görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Irak pazarının büyük potansiyel taşıdığını vurgulayarak şunları söyledi :

 

"Türkiye-Irak ticaretinde Gaziantep'in rolü büyük. Uzun yıllardır en büyük ihracat pazarımız olan Irak gelecek için de büyük potansiyel taşıyor. Bu potansiyeli her iki tarafın çıkarına kullanabilmek için işbirliklerine hazırız. Bu potansiyelin en iyi şekilde kullanılması için Oda olarak her türlü altyapıyı hazırlamaya çalışıyoruz."

 

"Türk mallarının Irak'ın Güneyine gitmesinde ikinci bir gümrük alınması ve Türk tırlarının  engellenmesi gibi bazı sorunlar yaşıyoruz" diyen Hıdıroğlu, bu durumun Türk firmalarının rekabet gücünü zayıflattığına dikkat çekerek, heyetteki yetkililerden sorunun çözümü için destek istedi.

 

"Ticaret iyi olursa siyasi ilişkiler de düzelir" diyen Erbil Vali Yardımcısı Tahir Abdulla Osman, ticari ilişkilerin daha güçlü ve daha sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için desteğe hazır olduklarını söyledi.

 

Gaziantep'i çok iyi tanıdıklarını belirten Osman, "Gaziantep ile güçlü ilişkilerimiz mevcut. Hem ticaret yapıyoruz hem de yükseköğrenim için Gaziantep üniversitelerini tercih ediyoruz. İlişkilerimizi daha da güçlendirmek için firmalarınızı ülkemize yatırıma bekliyoruz" dedi.

 

Son iki yıldır yaşanan sıkıntıların ticareti de etkilediğini söyleyen Osman, "Bu süreçte özellikle bazı müteahhitlik işleri askıya alındı. Ancak biz Türk yatırımcıları yerel yatırımcılarımızdan ayrı tutmuyoruz. Kayıplarını telafi etmek için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 23 Mayıs 2017 Salı
Görüntülenme Sayısı : 1418
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim