English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


GTO BAŞKANI YILDIRIM:"KOBİ DESTEK KREDİSİ" NEFES ALDIRACAK


 

ÜYENİN PARASI ÜYEYE GERİ DÖNÜYOR: Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, "KOBİ Destek Kredisi'ne başvurular başladı. Aralarında katım bankalarının da yer aldığı 8 banka ile imzalanan anlaşma ile "Destek Kredisi" kullanan işletmeler normal kredilerin 8-10 puan altında maliyetle finansmana erişebilecek. GTO yönetimi olarak Odamızın kaynaklarını üyelerimiz için seferber ediyoruz." dedi.

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Nefes Kredisi'nin devamı niteliğindeki " KOBİ DESTEK KREDİSİ" kampanyasının KOBİ'lere önemli bir finansman desteği sağlayacağını ve piyasaları hareketlendireceğini söyledi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile 8 banka arasında "KOBİ Destek Kredisi" kampanyası protokolünün imzalandığına dikkat çeken GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, "2017 yılında başlatılan Nefes Kredisi'nin devamı niteliğinde olan kampanya ile KOBİ'ler mevduat faizi civarında ve normal kredi faizlerinin 8-10 puan altında kredi kullanabilecek" dedi.

               

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu olarak odanın kaynaklarını üyeler için seferber ettiklerini ve KOBİ Destek Kredisinin KOBİ'lere önemli bir finansman desteği sağlayacağını belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, "Nefes Kredisi ile KOBİ'lere 2017'de 5 milyar liralık, 2018'in ilk yarısında da 7,5 milyar liralık kaynak sağlanmıştı. Nefes Kredisi'nin devam niteliğindeki KOBİ Destek Kredisi, reel sektör ile finans sektörünün güç birliği yaptığı önemli bir proje. Reel sektör ve finans sektörünün el ele verip KOBİ Destek Kredisi kampanyası düzenlemesi piyasalara olumlu yansıyacaktır. Ekonomide son dönemde yaşanan gelişmelerden en çok KOBİ'ler etkilendi. Ekonominin bel kemiği olan KOBİ'lere destek olacak bu kredi kampanyası ile hem KOBİ'ler hem de ülkemiz kazanacak.

 

GTO Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimizde ilk çalışmalarımızdan biri Oda üyelerinin ve KOBİ'lerimizin anlaşmalı bankalardan kullandığı Nefes Kredisi hacminin yükseltilmesi oldu. O dönemde Nefes Kredisi'nin hacmini 120 milyon TL'ye çıkarmıştık. Ülkemizdeki işletmelerin yüzde 95'inin KOBİ niteliğinde olduğunu ve içinde bulunduğumuz ekonomik koşulları dikkate aldığımızda bu kampanyalar hem KOBİ'lerin bütçesine katkı sağlayacak hem de piyasaları hareketlendirecek. KOBİ Destek Kredisi ülke ekonomisinin büyümesini sürdürmek için yapılacak yatırımlara ivme kazandıracak.

 

Nefes kredisinin sona ermesinden sonra iş dünyamızdan gelen talepler üzerine TOBB nezdinde girişimlerde bulunarak yeni bir kampanya düzenlenmesini talep etmiştik. Şüphesiz bu kredilerin devam etmesi iş dünyası için çok önemli. Bu kampanya küçük ve orta ölçekteki işletmelere soluk aldıracak " şeklinde konuştu.

 

KOBİ DESTEK KREDİSİNE BAŞVURULAR BAŞLADI

 

Kampanya ile KOBİ'lere 10 milyar liraya kadar yeni kredi imkânı sağlandığını belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, KOBİ Destek Kredisi ile ilgili şunları kaydetti: "Odamıza üye olan KOBİ'ler odadan alacakları üyelik belgesi ile çalıştıkları banka şubesine başvurabilecekler. KOBİ Destek Kredisi faizi aylık yüzde 1,85 olacak. Yani yıllık faiz yüzde 22 olacak. Bir üyemiz azami 200 bin lira kredi kullanabilecek. Kredi 6 ay anapara ödemesiz, sonrasında 12 eşit taksitle toplam 18 ayda geri ödenecek. Kredinin yüzde 85'i Hazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti kapsamında olacak. Yani KOBİ'lerimizin teminat gösterme sorunu olmayacak."        ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 06 Eylül 2018 Perşembe
Görüntülenme Sayısı : 1700
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim