English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu Şubat Ayı İhracatını Değerlendirdi


İHRACATTA HEDEFE ADIM ADIM İLERLİYORUZ"

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ihracat verilerine göre Gaziantep, Şubat ayında ihracatını yüzde 5,4 oranında arttırarak toplam 541 milyon 835 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Şubat ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gaziantep'in ihracatını geçen yılın şubat ayına göre arttırdığını ve ihracat hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini söyledi. 

 

Gaziantep'in 2017 yılının Şubat ayında 520 milyon 72 bin dolarlık ihracat yaptığını, geride bırakılan ayda ise 541 milyon 835 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiğine dikkat çeken Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, "Gaziantep her alanda olduğu gibi ihracatta da hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. İhracatçı bir şehir olan Gaziantep'in bu yılki hedefi en çok ihracat yapan iller sıralamasında ilk beşe girmek" dedi.

 

            Gaziantep'in 2018 yılının Ocak ve Şubat aylarında 1 milyar 64 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini ve ihracatını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,7 oranında arttırdığına dikkat çeken GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, "Gaziantep bu yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre ihracatını attırdı. İlk iki aydaki ihracat artışına katkı sağlayan tüm ihracatçılarımıza teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

Hıdıroğlu yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

 

            "Gaziantep ihracattaki başarısını her ay arttırarak sürdürüyor. Bölgenin ihracat lokomotifi konumunda bulunan Gaziantep, her alanda olduğu gibi ihracatta da bölgedeki diğer kentlere öncülük ediyor. İhracatçı bir şehir olan Gaziantep şubat ayında en çok ihracat yapan kentler sıralamasında yerini korudu. Gaziantep, belirlenen ihracat hedeflerine adım adım ilerliyor. Bu yıl hedef en çok ihracat yapan ilk beş kentten biri olmak. Gaziantep'in çevresindeki olumsuz gelişmelere rağmen ihracatını arttırarak devam ettirmesi takdire şayandır. Emeği geçen herkesi Gaziantep Ticaret Odası ve bütün ticaret erbabı adına tebrik ediyorum."ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 01 Mart 2018 Perşembe
Görüntülenme Sayısı : 1717
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim