English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


GTO’DAN GIZ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ


Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ile Alman Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Bakanlığı kuruluşu olan Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) arasında Suriyeli üyelerin ve çalışanlarının mesleki eğitimlerine yönelik olarak işbirliği protokolü imzalandı.

 

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO)  Alman Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Bakanlığı kuruluşu olan Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) arasında Suriyeli üyelerin ve çalışanlarının kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik düzenlenecek mesleki eğitimler konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

 

Gaziantep Ticaret Odası'nda gerçekleştirilen törende, işbirliği protokolünü Gaziantep Ticaret Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, GIZ adına da Proje Sorumlusu Ruth Halle imzaladı.

 

İşbirliği protokolü ile Gaziantep Ticaret Odası'na kayıtlı Suriyeli üyelere ve çalışanlarına Türkçe, iş Türkçesi, iş İngilizcesi, sosyal medya üzerinden e-pazarlama teknikleri, proje yönetimi, Microsoft ofis programları (word, excel, power point), insan kaynakları yönetimi, finans yönetimi, liderlik ve iletişim teknikleri, dış ticarete yönelik uygulamalı pazar araştırması, temel ihracat ve iş kurma odaklı girişimcilik konularında çeşitli eğitimler verilecek.

 

İmza töreninde konuşan Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gaziantep'in Suriyelilerin en çok barındığı dört kentten biri olduğunu, Suriyeli üyeleri sosyal ve ekonomik hayata entegre etmeye çalıştıklarını söyledi.

 

Suriyeli üyelerin ekonomiye entegrasyonu konusunda çeşitli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan ve Almanya ile hemen her alanda geçmişe dayalı köklü ilişkiler bulunduğunu belirten  GTO Başkanı Hıdıroğlu, "Nitelikli işbirliği için ilk adımı atıyoruz. Özellikle mesleki eğitim ve Suriyelilerin eğitimi hususunda yapılan bu işbirliği çok önemli. İnşallah bu daha büyük çaplı ve daha nitelikli yeni süreçlere başlangıç oluşturur. Dolayısıyla bu işbirliğinin bu projeyle sınırlı kalmaması gerekiyor. İşbirliğinin önümüzdeki dönemlerde daha da genişleyeceğini umuyorum" dedi.

 

GIZ Proje Sorumlusu Ruth Halle ise, bölgenin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Gaziantep Ticaret Odası ile Suriyeli üyelerin ve çalışanlarının eğitimlerine yönelik işbirliği protokolü imzalamaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

 

İmza töreninde, GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fatih Güllüoğlu, Sadık Koçak, Yönetim Kurulu üyeleri M. Sami Akay, Halil Zengin, Hüseyin Özgüler, Ömer Faruk Melekoğlu, Kamil Tosun ve Mustafa Zor da hazır bulundu.  

 ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 21 Kasım 2017 Salı
Görüntülenme Sayısı : 1304
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim