English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


GTO’DAN İNŞAAT SEKTÖRÜNE UYARI


Konut ve iş yeri satışlarında indirimli KDV ve tapu harcı ile İmar Barışı uygulaması 31 Ekim'de sona eriyor. Gaziantep Ticaret Odası konu ilgili bir yazılı açıklama yaparak sektör temsilcilerine hatırlatmada bulundu. Yapılan açıklamada ayrıca uygulamanın devam etmesi gerektiğinin altı çizildi.

 

GTO'dan yapılan açıklamada inşaat sektöründe 150 metrekarenin üzerindeki konut satışlarındaki yüzde 8'lik KDV ve tapu harçlarındaki yüzde 3 ‘lük indirim uygulamasının 31 Ekim 2018'de son bulacağı belirtildi. Bu tarihten sonra KDV'nin yeniden yüzde 18'e tapu harç oranının ise yüzde 4'e çıkacağı ifade edildi. Yine gayrimenkul sahiplerine büyük avantajlar sunan İmar Barışı süresinin de aynı tarihte sona ereceği belirtildi.

Bu durumun hem inşaat sektörü hem de ekonomi için önem arz eden bir durum olduğu belirtilen açıklamada indirim uygulamasının devam etmesi gerektiğinin altı çizildi.

Son dönemdeki ekonomik gelişmeler nedeniyle yaşanan durgunluğun giderilmesi ve konut stokunun eritilmesi adına uygulanan indirimlerin kalıcı olması gerektiğine vurgu yapıldı.ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 24 Ekim 2018 Çarşamba
Görüntülenme Sayısı : 1004
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim