English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


GTO’nun Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı yapıldı


GTO’nun Mayıs ayı olağan Meclis toplantısının ardından 1989 yılından bu yana mecliste görev yapan Meclis üyeleri iftar yemeğinde buluştu

Gaziantep Ticaret Odası'nın (GTO) Mayıs Ayı olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Settar Konukoğlu'nun başkanlığında gerçekleştirildi. Ülke gündemini ve gelişmeleri değerlendiren Konukoğlu, gündemin ön planlarında ekonominin yer almasının ülkemizin fırsatları değerlendirmesi açısından önem taşıdığını belirtti.   

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO)  Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gaziantep'in ekonomi yanında sosyal alanda kalkınmasının kent ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını ve daha ileri noktalara taşınmasını hızlandıracağını belirtti. 

Meclis Toplantısında gündemdeki konular, ekonomik gelişmeler ve Odanın faaliyetleri ile ilgili olarak meclis üyelerini bilgilendiren ve görüşlerini açıklayan GTO Başkanı Hıdıroğlu, Bahar mevsiminin yanı sıra düzenlenen organizasyonlarla birlikte turizmde hareketlilik yaşandığını vurguladı.

Turizmin tüm yıla yayılması gerektiğini dile getiren GTO Başkanı Hıdıroğlu " Gaziantep'in ticaret ve sanayinin yanında sosyal alanda da kalkınması kent ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır.  Bu hareketlilikte Oda olarak destek verdiğimiz " Şimdi Gaziantep'e Gitme Zamanı" kampanyasının da etkisi büyük. Kentimizdeki tüm bu hareketlilik hepimizi mutlu ediyor. Aynı zamanda geçtiğimiz hafta düzenlenen ve başarılı bir şekilde tamamlanan Domoteks Halı Fuarı'na katılan yaklaşık 9200 ziyaretçi de Kentin ekonomik anlamda hareketlenmesine önemli bir olanak sağladı.

Turizmi tüm yıla yaymak, çeşitliliğini artırmak noktasında neler yapabiliriz diye çalışıyoruz. Bulunduğumuz Coğrafyada sunabileceğimiz sağlık hizmeti potansiyelini ortaya çıkararak sağlık turizmini canlandırmayı hedefliyoruz" dedi.

 

HIDIROĞLU " GELİŞMEK VE BÜYÜMEK İSTİYORSAK KATMA DEĞER YARATMALIYIZ"

Meclis toplantısında küresel, bölgesel ve ekonomik gelişmeleri de değerlendiren GTO Başkanı Hıdıroğlu, " Küresel ekonomi hala toparlanabilmiş değil. Uzun vadede ekonominin nereye gideceğini öngöremiyoruz. İçerde faizler finansmana erişimi zorlaştırıyor. İhracatta ise dış pazarlarda korumacılık yanlısı politikaların tırmanışı endişe uyandırıyor.

Uzakdoğu ve Asya'daki gerilimler ciddi potansiyel risk oluşturuyor. Çevre coğrafyamızdaki sıkıntılar da devam ediyor. Türkiye, dünyada en fazla sığınmacı ağırlayan ülke olarak sosyal ve ekonomik birçok sorunla baş etmeye çalışıyor. Hem küresel, hem de bölgesel belirsizlikler bir süre daha devam edecek gözüküyor. Bu süreçte özellikle dış politikada attığımız adımlar  çok önem arz ediyor.

Kazancımızı artırmak, gelişmek ve büyümek istiyorsak katma değer yaratmalıyız. Bilgi üretmeliyiz. Endüstri 4.0 adıyla ifade edilen teknoloji yoğun üretim yapısına geçmemiz gerek. Endüstri 4.0 aşaması ciddi bir ulusal proje konusudur. Biz artık bunları konuşmalıyız. Artık söylemden eyleme geçecek projeler ile teknoloji ve bilgi üretimini ulusal seferberlik haline getirmeliyiz" şeklinde konuştu.

 

 

 

ESKİ MECLİS ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

           

GTO'nun Mayıs ayı olağan Meclis toplantısının ardından 1989 yılından bu yana mecliste görev yapan Meclis üyeleri iftar yemeğinde buluştu. Eski Meclis üyelerinin  bir araya geldiği iftar yemeğinde konuşan GTO Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Eski Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı Mustafa Geylani ve Zeki Yağcı, Gaziantep Ticaret Odası'nın kentte birlik, beraberlik ve ortak akıl platformuna öncülük yapan ve kentin gelişimine katkı sağlayan, kentin en önemli, en büyük ve en etkin kuruluşu olduğunu söylediler.

 ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 01 Haziran 2017 Perşembe
Görüntülenme Sayısı : 1603
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim