English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


Gaziantep’in Halıları Dünyayı Sardı


DOMOTEX Turkey, bu yıl toplam ziyaretçi sayısını yüzde 30, yabancı ziyaretçi sayısını ise yüzde 21 artırdı.

24 – 27 Nisan 2018 tarihleri arasında ilimizde düzenlenen "Uluslararası Halı ve Zemin Kaplama Fuarı DOMOTEX Turkey" bu yıl 89 ülkeden 11.951 ziyaretçiyi ağırladı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün teşrifleri ile kapılarını açan DOMOTEX Turkey, bu yıl toplam ziyaretçi sayısını yüzde 30, yabancı ziyaretçi sayısını ise yüzde 21 artırdı.

Gaziantep Ticaret Odası, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği, Gaziantep Halıcılar ve Dokumacılar Odası işbirliği ile Deutsche Messe'nin iştiraki Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından düzenlenen ve bu yıl 11. kez profesyonellerle buluşan DOMOTEX Turkey, ulusal ve uluslararası halıcılık sektörünü, sektörün başkenti Gaziantep'te bir araya getirdi.

Fuar ile ilgili bir değerlendirme yapan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, fuarın bir kez daha Gaziantep'in ulusal ve uluslararası halı sektöründeki gücünü ortaya koyduğunu belirtti.

 

YILDIRIM: Dünyanın halısını üretiyoruz

"11 yıldır dünyanın halısını ürettiğimiz şehrimizde dünya halı sektörünü ağırlıyoruz" diyen GTO Başkanı Yıldırım, fuarın bu yıl 11 bin 951 ziyaretçi ağırladığını ifade etti.

Fuarın yeni işbirlikleri oluşturulmasında sektör temsilcilerine ve kent ekonomisine önemli bir fırsat sunduğunu söyleyen Yıldırım yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

"DOMOTEX Turkey Gaziantep Halı fuarında bu yıl 11 ülkeden 195 firma stant açtı. Paydaşlarımız Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ve Gaziantep Halıcılar Odası ile birlikte sektörü uluslararası alanda zirveye taşıma vizyonuyla bu fuarı halı gibi ilmek ilmek dokuyoruz. Fuar bu yıl 89 ülkeden 11.951 ziyaretçi ile toplam ziyaretçi sayısını geçen yıla göre yüzde 30 artırdı. Öte yandan yabancı ziyaretçi sayısında da yüzde 21'lik artış sağladı. Fuar uluslararası işbirliklerinin gerçekleştirilmesi noktasında da önemli fırsatlar yaratttı."

 

 

Fuara düzenlenen Uluslararası Alım Heyeti Programı kapsamında Rusya, Kanada, Bulgaristan ve Kırgızistan'dan satın alma heyetlerinin de geldiğini belirten Yıldırım,

"Halı ve zemin kaplamaları alanında Avrasya bölgesinin lideri olan fuarın, makine halısı üretiminin ve ihracatının dünya lideri olan Gaziantep'te düzenlenmesinden daha doğal bir şey olamazdı. Ben bu vesile ile 11 yıl önce GTO öncülüğünde halının başkenti Gaziantep'te bir halı fuarı düzenleme kararı alan ve bugüne kadar bu organizasyona emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Elbette en büyük teşekkürü sektörde faaliyet gösteren firmalarımız hak ediyor. Onların özverili çalışmaları sayesinde sektör bu noktaya geldi" şeklinde konuştu.

 ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 29 Nisan 2018 Pazar
Görüntülenme Sayısı : 1081
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim