English
العربية
Online
Hizmetler

DUYURU


Gto'da Mesleki Yeterlilik Sınavları Devam EdiyorGaziantep Ticaret Odası (GTO) Mesleki Yeterlilik Merkezi olarak, Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışan Usta, Kalfa ve işçilere, Mesleki Yeterlilik Belgesi verme hizmetlerine bir yenisini daha ekledi,

Bilindiği üzere 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren işverenlerin, çalışanlarını belgelendirmeleri zorunlu hale getirilmiştir. Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu bulunan 48 meslekte belgesiz çalışanlar için, iş müfettişleri tarafından denetimler yapılacaktır. Yapılacak olan denetimlerde belgesiz çalışan her bir kişi için işverene 500 TL idari para cezası uygulanacaktır.

GTO olarak, ilimizde tehlikeli ve çok tehlikeli sektörlerde çalışan işçilere yönelik bugüne kadar birçok alanda sınavlar yaptık ve başarılı olan adaylarımıza belgelerini verdik. Bu sınavlarımıza ilave olarak, 22 Eylül 2017 tarihinde yapmış olduğumuz Çelik Kaynak sınavlarımız ile belgelendirdiğimiz aday sayımıza, yenilerini eklemiş olduk.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgeli kişileri istihdam eden işverenlerin ,48 aya kadar "İşveren Prim Desteği" Bakanlık tarafından karşılanmaktadır. Sınava girecek adayların sınav+belge ücretlerinin tamamı 2017 yılı sonuna kadar işsizlik sigorta fonundan karşılanacaktır.Hem belgesiz çalışan işçilerimizin, hem de belgesiz çalışanları istihdam eden işverenlerimizin, cezai müeyyidelere maruz kalmamaları için bir an evvel kanuni zorunluluğu yerine getirmeleri gerekmektedir.

Önümüzdeki günlerde; Odamız ve TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi A.Ş. (MEYBEM) işbirliği ile Makine Bakımcısı seviye 3-4 ve Metal Sac İşlemecisi seviye 3 sınavları gerçekleştirilecektir. Belge almak isteyen adayların ekteki başvuru formunu doldurarak Odamızın Mesleki Yeterlilik Merkezi ile irtibata geçmeleri halinde ivedi şekilde sınava girmeleri sağlanabilecektir.

Konunun önemine binaen; belgesiz çalışanları bulunan firmalarımızın gereğini yerine getirmelerini rica eder, Saygılar sunarız.

 

İrtibat;
GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi
Gülay BÖLER
Tel:0 342 220 30 30 (121ARAMA

DÖKÜMANTASYON


EK DOSYALAR
Başvuru Formu
    DUYURU .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 27 Eylül 2017 Çarşamba
Görüntülenme Sayısı : 3319
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim