Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

BULGARİSTAN SEÇİMLERİ

BULGARİSTAN SEÇİMLERİ

Sayın Üyemiz;

Gaziantep Valiliğinden Odamıza iletilen yazıda; İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yazısına atfen; 2 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Bulgaristan Ulusal Meclisi seçimleri için ülkemizde sandık açılacağı bildirilmiştir. Öte yandan ilgili sivil toplum kuruluşları tarafından Türkiye’de ikamet etmekte olan Bulgaristan vatandaşları ile Bulgaristan ve Türk vatandaşlığına aynı anda sahip olması nedeniyle Bulgaristan seçimlerinde oy kullanma hakkı olan kişilerin önemli bir kısmının çalışma hayatının içerisinde olduğu, bunların bir kısmının kamu kurum ve kuruluşlarında, bazılarının ise başta organize sanayi bölgeleri olmak üzere özel sektörde görev aldıkları, çalışma günleri ve süreleri nedeniyle bu kişilerin bir kısmının seçme hakkında kullanmakta güçlükle karşılaştıkları belirtilmektedir.

Bu bağlamda; 2 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Bulgaristan Ulusal Meclis seçimlerinde oy kullanma hakkına sahip kişilerden özel sektörde çalışanlarına seçme haklarını rahatlıkla kullanabilmeleri ve oy kullanmak üzere seçtikleri sandıklara ulaşımlarını teminen gerekli izinlerin verilmesi hususu ilgili yazıda vurgulanmaktadır.

Bilgilerinize sunarız.