Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Çevresel Gürültü Kontrol Yönetmeliği Taslağı Hk.

Çevresel Gürültü Kontrol Yönetmeliği Taslağı Hk.

Sayın Üyemiz;

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Odamıza gönderilen 26.04.2022 tarihli yazıda;

Endüstriyel faaliyetler, ulaşım, inşaat, müzik yayını ve işyerlerinden kaynaklanan çevresel gürültü ve titreşimin kontrolüne yönelik usul ve esasları kapsayan; çevresel gürültünün çevre ve insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin önlenmesi, gürültü haritaları ve eylem planlarının hazırlanması, çevresel gürültünün azaltılması için gürültü kontrol tedbirlerinin uygulanması ve çevresel gürültü yönetimi çalışmaları hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesini amaçlayan “Çevresel Gürültü Kontrol Yönetmeliği” taslağının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından görüşe açıldığı belirtilmektedir.

 

Bu kapsamda, Ek-1’de sunulan Genel Gerekçe göz önünde bulundurularak, Ek-2’de yer alan Taslak Yönetmeliğe ilişkin görüş ve önerilerinizin, Ek-3’te sunulan “Görüş Bildirme Formu”na doldurularak 27.04.2022 tarihi mesai bitimine kadar meslekkomite@gto.org.tr adresine gönderilmesi hususunu bilgilerinize rica ederiz.