Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

DIŞ TİCARET PROFESYONELİ İSTİHDAMI

DIŞ TİCARET PROFESYONELİ İSTİHDAMI

ARADIĞINIZ DIŞ TİCARET PROFESYONELİ BURADA!

Alman Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) tarafından finanse edilen PEP- Ekonomik Fırsatların Desteklenmesi Programı kapsamında; Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GİZ) ve Gaziantep Ticaret Odası (GTO) iş birliği ile yürütülen “KOBİ’lerin ve İş Gücünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Artırılması Projesi”  kapsamında, Gaziantep’teki firmalarımızın dış ticaret alanındaki nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere “Dış Ticaret Uzmanı İstihdam” faaliyeti gerçekleştirilecektir.

Projemiz bünyesinde, dış ticaret uygulamalarına yönelik verilen eğitimler ile yetiştirilen Türk ve Suriyeli toplam 60 Dış Ticaret Uzmanının istihdamı için, aktif bir biçimde dış ticaret faaliyeti olan Türk ve Suriyeli firmalarımızın başvuruları alınacaktır. Seçilen firmalara, istihdam ettikleri her bir Dış Ticaret Uzmanı için toplam 5 ay süreyle brüt asgari ücret tutarında destek ödemesi gerçekleştirilecektir. Ayrıca Suriyeli kişilere ait çalışma izni maliyeti projemiz tarafından karşılanacaktır.

Başvuru sahibi firmalarda aranacak kriterler:

  • Gaziantep Ticaret Odası üyesi olması
  • İthalat/İhracat alanında faaliyet göstermesi
  • Firma bünyesinde dış ticaret departmanının varlığı veya buna yönelik altyapıya sahip olması
  • Dış ticaret profesyonellerini işe alma konusunda istekli olması ve ihtiyaç düzeyi
  • 5 ay proje desteği ve 1 ay firma tarafından olmak üzere en az 6 ay istihdam taahhüt edilmesi

 

Programa başvuruda bulunmak isteyen firmalarımızın aşağıdaki link üzerinden en geç 25 Nisan 2022 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

 BAŞVURU OLUŞTUR