Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

EMLAKÇILAR DİKKAT! SON TARİH 5 ARALIK!

EMLAKÇILAR DİKKAT! SON TARİH 5 ARALIK!

                                                       EMLAK DANIŞMANLARI MYK

                                               MESLEKİ YETERLİLİK BELGELİ OLACAK

 

Sayın Üyemiz,

Bilindiği üzere Tapu kütüğüne kayıtlı olsun ya da olmasın taşınmaz alım satımı ve kiralanması ile tapu işlemlerine aracılık eden, taşınmazla ilgili danışmanlık ve yönetim hizmeti veren gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların mesleki faaliyetlerini düzenlemek amacıyla hazırlanan Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği 05.06.2018 tarihli 30442 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Buna göre 05.06.2018 tarihinden itibaren ilgili yönetmeliğin 6. Maddesinin (d) bendi uyarınca bundan böyle Emlak sektöründe yetki belgesi olmayan işletmeler, noterlerden satış işlemlerini gerçekleştiremeyecektir. 5 Aralık 2019 itibariyle "MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ" olmayan emlakçılar faaliyetlerine devam edemeyecek ve belge almayan emlakçılar ve işletmelere 4 bin lira para cezası verilecektir.

Emlak sektöründeki firma yetkilileri ve/veya çalışanların Yetki belgesi almak için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesini almaları için Odamız Mesleki Yeterlilik Merkezine başvurularını yapmaları ve detaylı bilgi için Odamız Yetkilileri ile iletişime geçmelerini rica ederiz 

Saygılarımızla,

E-mail        : info@gtomym.com

Web sitesi : http://www.gtomym.com

AYRINTILI BİLGİ
Emlakçılar Dikkat! Son Tarih 5 Aralık! İçerik    0 (342) 220 30 30 / 126-125-123      Emlakçılar Dikkat! Son Tarih 5 Aralık! İçerik