Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

FUARCILIK SEKTÖRÜNDEN "YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR RAPORU" TALEBİ

FUARCILIK SEKTÖRÜNDEN "YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR RAPORU" TALEBİ

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince tarafımıza iletilen yazıda;

“Bilindiği üzere ‘Yurt İçinde Fuar Düzenlenmesine Dair Usul ve Esasların Yetki Belgesi Başvurusu Yapan Firmalarda Aranacak Şartlar’ başlıklı 8’inci maddesi gereğince firmaların ‘En az iki yüz elli bin Türk Lirası’ ödenmiş sermayeye sahip bulunması ve bu sermayeyi özvarlığı içinde koruması gerekmektedir.

Düzenleyiciler bu şartları taşıdıklarını gösterir Yeminli Mali Müşavir Raporu’nu Birlik tarafından belirlenen zaman aralıklarında üyesi bulunduğu Oda'ya Birliğe intikal ettirilmek üzere gönderir. Anılan raporun süresi içerisinde gönderilmemesi halinde firmaya ihtar verilir; ihtarın ilgili firmaya tebliğinden itibaren 30 gün içerisinde raporun ilgili Oda'ya teslim edilmemesi halinde firmanın Yetki Belgesi iptal edilir.” ifadelerine yer verilmiştir.

TOBB tarafından alınan karar gereği yukarıda anılan Yeminli Mali Müşavir Raporu’nun 2021 yılında ilk kez Yetki Belgesi almış firmalar ve 2021 yılında Yetki Belgesi'ni yenilemiş olan firmalar hariç olmak üzere tüm Yetki Belgesi sahibi firmaların 20 Temmuz 2022 tarihine kadar Odamıza iletmesi gerekmektedir.

 

Rapor teslimi ve ayrıntılı bilgi için:

Erhan Kahraman

Tel: 0342 220 30 30 (326)

e-mail: erhankahraman@gto.org.tr