Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

İŞYERİ ADRES GÜNCELLEME İŞLEMLERİ

İŞYERİ ADRES GÜNCELLEME İŞLEMLERİ

İŞYERİ ADRES GÜNCELLEME İŞLEMLERİ

Sayın Üyemiz,

Bilindiği üzere ülkemizde Ulusal Adres Veri Tabanı çalışmaları nedeniyle bazı işyeri adresleri belediyeler tarafından güncellenmektedir. Söz konusu adresin Ticaret Sicilinde güncellenme işlemi Odamız tarafından ücretsiz yapılmakta olup, Ulusal Adres Veri Tabanı çalışmalarından kaynaklanmayan adres değişikliklerinin Ticaret Sicilindeki güncelleme işlemlerine kanun gereği harç ve ilan ücretleri yansıtılmaktadır. Dolayısıyla işyeri adresinizin güncelleme işlemlerinde aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz önem arz etmektedir.

 

A - Ulusal Adres Veri Tabanı Çalışmaları Kaynaklı Adres Güncellemeleri (ÜCRETSİZ)

  • ADRES GÜNCELLEME YAZISI: İşyeri adres bilgileri güncellenen üyelerimizin bağlı bulundukları belediyeden Adres Güncelleme Yazısı alması gerekmektedir.

Söz konusu Adres Güncelleme yazısını bağlı olduğunuz belediyeden Oda Faaliyet Belgesi, İş Yeri Tapu Belgesi ve Başvuru dilekçesi ile başvurarak alabilirsiniz.

Alınan yazı içeriğinde Ticaret Siciline kayıtlı adres ve bu adresin yeni güncellenmiş halinin özellikle belirtilmesi önem arz etmektedir.

  • TİCARET SİCİLİ GÜNCELLEME SÜRECİ: Belediyeden alınan yazıya ek talep dilekçesi ile birlikte Gaziantep Ticaret Odası Ticaret Sicili Müdürlüğü´ne başvuruda bulundukları takdirde, Ticaret Sicili Tescil Harcı ve İlan Ücreti ödemeden Re´sen Tescil ve İlan işlemleri gerçekleştirilecektir.

 B- Diğer Adres Güncellemeleri 

Ulusal Adres Veri Tabanı Çalışmaları kaynaklı olmayan, belediyeden alınacak Adres Tespit yazıları ile yapılacak olan Tescil işlemlerinde, kanun gereği harç ve ilan ücretleri (7.750,00.TL.) yansıtılmaktadır.

  • Anonim Şirket ve Limited Şirketlerin adres değişiklik işlmelerine ilişkin detaylara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Anonim Şirket Adres Değişikliği

Limited Şirket Adres Değişikliği