Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Marka Olarak “Türkiye” İbaresinin Kullanımı Hakkında

Marka Olarak “Türkiye” İbaresinin Kullanımı Hakkında

Değerli Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden iletilen yazıda, Cumhurbaşkanlığı tarafından ''Marka Olarak “Türkiye” İbaresinin Kullanımı Hakkında Genelge''  4 Aralık 2021 tarih ve 31679 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandığı bildirilmektedir.

4 Aralık Cumartesi günü yayımlanan T.C Resmî Gazetesinde, “Türkiye” ibaresinin Türk milletinin kültür, medeniyet ve değerlerini en iyi şekilde temsil ve ifade etmesi sebebiyle; ulusal ve uluslararası mecrada ülkemizin çatı markası olarak kabul edildiği belirtilmektedir.

Bu kapsamda ihraç ürünlerimizde, “Made in Turkey” yerine “Made in Türkiye” ibaresi kullanılmaya başlanarak; ülkemizin uluslararası ticarette gururu olan ürünlerimizin “Türkiye” ibaresi ile tanıtıldığı ve tüm dünya ile buluşturulduğu, bundan sonra da her alanda devletimiz ve milletimizin binlerce yıllık birikiminin “Türkiye” markası altında temsilinin hedeflendiği ifade edilmektedir.

Bu çerçevede, “Türkiye” markasını güçlendirme çalışmaları kapsamında; başta diğer devletler ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla resmi ilişkilerde olmak üzere, her türlü faaliyet ve yazışmalarda “Turkey”, “Turkei”, “Turquie” vb. ibareler yerine “Türkiye” ibaresinin kullanımına dikkat edilmesi hususu vurgulanmaktadır.

Resmi Gazete için TIKLAYINIZ .

Bilgilendirme Rehberi için TIKLAYINIZ.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,