Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

SANAYİ SİCİL BELGESİ ALMA ZORUNLULUĞU

SANAYİ SİCİL BELGESİ ALMA ZORUNLULUĞU

Sayın Üyemiz,

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulaması yapılan 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 2.Maddesi gereğince Sanayi işletmelerinin Sanayi siciline kayıt edilmesi ve Sanayi Sicil Belgesi almaları bir zorunluluktur.

Sanayi Sicil Belgesi olan işletmeler aynı Kanunun 5. Maddesine göre her yıl vermek zorunda oldukları bir yıllık faaliyetlerini gösteren 2020 yılına ait Yıllık İşletme Cetvellerini e-Devlet kapısı veya Bakanlık web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden (https://sanayisicil.sanayi.gov.tr ) elektronik ortamda vermeleri gerekmektedir.

Bu itibarla cezai müeyyideye maruz kalınmaması açısından yıllık işletme cetvellerinin 30 Nisan 2021 tarihine kadar verilmesi gerekmektedir. Sanayi işletmeleri; tereddüt edilen hususlarda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Sanayi Sicil birimine müracaat edebilir veya (4446100) nolu telefondan bilgi alabilirler.