Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Şantiyelerde COVİD-19 Önlemlerine Yönelik Denetimler

Şantiyelerde COVİD-19 Önlemlerine Yönelik Denetimler

Sayın Üyemiz; 

T.C. Gaziantep Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden Odamıza iletilen yazıyla; Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla hayata geçirilen bazı önlemler kapsamında kamu ve özel sektöre yönelik yapım ve denetim hizmetlerinin sağlıklı olarak yürütülmesi için bazı tedbirlerin alınmasına ihtiyaç duyulduğu, söz konusu önlemlerin T.C. Çevre ve Şehirclik Bakanlığının 2020/9 Sayılı Genelgesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü'nün 20.03.2020 tarih ve 76039 sayılı ve 15.04.2020 tarih ve 88481 sayılı yazılarıyla belirlendiği belirtilmiştir.

Bahsi geçen yazıda; söz konusu genelge ve yazılarda belirtilen hükümler doğrultusunda kuruluşlarca şantiye mahallinde yapılan denetimler sırasında Covid-19 önlemlerinin alınmadığının tespit edilmesi durumunda;  öncelikle kuruluşça uyarı yazısının tanzim edilmesi suretiyle yapı müteahhidinin uyarılması, sonrasında 2020/9 Genelgesinde belirtilen tedbirlerin 24 saat içinde alınabileceği göz önüne alınarak yapı denetim kuruluşlarınca bu uyarı sonrasında ivedilikle tekrar şantiye mahallinde gerekli kontrollerin tekrar yapılması, eksikliklerin giderilmediğinin anlaşılması durumunda ise tutanağın tanzim edilerek, bu durumun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bildirilmesinin gerektiği bildirilmekte ve uygulamada yukarıda belirtilen hususlara titizlikle riayet edilmesi gerektiği ifade edilmektedir.

Aşağıda bilgilerinize sunulan genelge ve yazılarda belirtilen hükümlere titizlikle riayet edilmesi hususunda gerekli özenin gösterilmesini rica eder, gereğini bilgilerinize sunarız.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı COVİD-19 Genelgesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 88481 Sayılı Yazısı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 76039 Sayılı Yazısı