Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

TOGO'DAKİ HAYALİ FİRMALARIN DOLANDIRICILIK GİRİŞİMLERİ

TOGO'DAKİ HAYALİ FİRMALARIN DOLANDIRICILIK GİRİŞİMLERİ

Sayın Üyemiz,
 
Togo’daki birçok hayali firmanın ülkemizdeki şirket ve şahıslara yönelik dolandırıcılık girişimlerinde bulunduğugenellikle Lome/Togo’da adres gösteren hayali firmaların ülkemizdeki şirketlere elektronik posta göndererek, Lome’da yerleşik ECOWAS (Economic Community of Western African Countries) veya REDA ( Regianal Economic Development Agency) gibi kuruluşların ihale kapsamında ihtiyaçlarına yönelik firmalarımızdan teklif almaya çalıştıkları bildirilmiştir.
 
Dışişleri Bakanlığı’nın yazısı ile ; Kotonu Büyükelçimizden alınan yazıya atfen, bahse konu hayali firma ve şahısların şirketlerimize, benzer sahte belge ve kontrat örneklerini göndermeye devam ettiği, son dönemde, anılan Büyükelçimizi kurumsal elektronik posta adresine bu yönde gönderilen mesajlarda artış gözlemlendiği belirtilmektedir.

Bu tür bir durumda, şirketlerimizin Kotonu Büyükelçiliğimizle temasa geçebileceği bildirilmektedir.