Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Yıllık İşletme Cetveli Hk.

Yıllık İşletme Cetveli Hk.

Sayın üyemiz;

Sanayi sicil kayıt ve yıllık işletme cetveli bilgilerinin tutulduğu Sanayi Sicil BilgiSistemi sanayi işletmelerinin faaliyetlerinin güncel olarak izlenebildiği ülkemizin en önemli veri kaynağıdır. Veri toplama ve güncelleme uygulamalarının sürdürülebilir olması, veri kaynağına olan
güveni arttıracağı gibi ülke ekonomisi ile ilgili karar mekanizmalarında bu kaynağın daha etkin kullanımı konusunda ortak bir görüş oluşmasına da katkı sağlayacaktır.


Bu bağlamda, 01 Ocak 2023 - 02 Eylül 2023 (2 Eylül 2023 tarihiresmi tatile denk geldiğinden cetvel verme süresi 4 Eylül 2023 tarihine uzatılacaktır.) tarihleri arasında verilmesi zorunlu olan 2022 yılı yıllık işletme cetvellerinin Sanayi Sicil Bilgi Sistemine kayıtlı tüm işletmeler tarafından zamanında verilmesinin sağlanması gerekmektedir. Yıllık İşletme Cetvelini zamanında Sanayi Sicil Bilgi Sistemine girmeyen işletmelere 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu uyarınca 5252 ( beşbinikiyüzelliiki ) TL idari para cezası uygulanacaktır.

Bilgilerinize sunarız.