Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Etkinlikler

İpekyolu Kalkınma Ajansı 2022 Yılı İmalat Sanayinde Teknolojik Dönüşüm Finansman Desteği Programı

2022 YILI FİNANSMAN DESTEĞİ DUYURUSU

 

Sayın Üyemiz,

 

2022 Yılı İmalat Sanayinde Teknolojik Dönüşüm Finansman Desteği Programı, Gaziantep ve Adıyaman illerinde sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleştirilmesi adına üst ölçekli planlarla uyumlu ve sektörel gelişme hedeflerine uygun olarak hazırlanan TRC1 Bölge Planı (2014-2023) kapsamında tasarlanmıştır.

 

Bölgemizin vizyonuna göre;

  1. Yaşam Kalitesinin Artırılması
  2. Beşeri Sermayenin Geliştirilmesi
  3. Sürdürülebilir Kırsal Kalkınmanın Sağlanması
  4. Rekabetçilik ve Yenilikçilik Kapasitesinin Arttırılması olmak üzere,

 

TRC1 Bölgesi’nin sahip olduğu potansiyellerin geliştirilmesine yönelik olarak ve bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacak biçimde 4 gelişme ekseni ve gelişme eksenlerinin gerçekleştirilmesini sağlayacak 22 öncelikli hedef ve 255 strateji oluşturulmuştur.

 

Bu kapsamda öncelikli gelişme hedefleri ve bu hedeflerin altında yer alan stratejilerin hayata geçirilmesi amacıyla “İmalat Sanayinde Dönüşüm Sonuç Odaklı Programı” tasarlanmıştır. Tasarlanan SOP, İpekyolu Kalkınma Ajansı 2022 Çalışma Programında yer almış ve Bakanlık tarafından onaylanmıştır. Bu çerçevede, 2022 yılı Finansman Desteği Teklif Çağrısı kapsamında desteklenmesi öngörülen öncelikli alanların TRC1 Bölge Planında “Rekabetçilik ve Yenilikçilik Kapasitesinin Artırılması” gelişme ekseniyle yakından ilişkilidir.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı; bölgenin sahip olduğu mevcut üretim kabiliyeti ve anlayışının yenilik temelli dönüşümünün sağlanması, sahip olunan kabiliyet, altyapı ve sermaye potansiyelinin yaratıcı ve stratejik alanlara yönlendirilmesi ve teknoloji temelli yeni alanlara odaklanılması gibi hedeflere paralel olarak, 2022 yılında İmalat Sanayinde Teknolojik Dönüşüm Finansman Desteği Programını hazırlamıştır.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı Tarafından Sağlanacak Mali Kaynak İmalat Sanayinde Teknolojik Dönüşüm Finansman Desteği Programının 2022 yılı için tahsis edilen toplam bütçesi 40.000.000 TL’dir.

 

Bu program çerçevesinde verilecek destekler aşağıda belirtilen asgari ve azami tutarlar arasında olacaktır;

Asgari tutar: 500.000 TL

Azami tutar: 2.500.000 TL

 

Destek Oranı: Destek kapsamında 24 ay vadeli, 3 ay geri ödemesiz ve sonrasında üçer aylık dönemlerle geri ödemeli kredi tutarı karşılığında ödenmesi beklenen finansman giderinin tamamı (%100) Ajans tarafından karşılanacaktır. (Ayrıntılı bilgi için: www.ika.org.tr)

 

Söz konusu destek programına başvuru koşulları ve destek mekanizmasının anlatılacağı toplantıya katılımlarınızı rica ederiz.

 

KAYIT OL BUTONU WEB SİTESİ

Diğer Etkinlikler [Tüm Etkinlikler]