Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

30 Ağustos Tüm Dünyaya Bağımsızlığımızı Haykırışımızdır

Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın nesiller boyu Türk milleti tarafından kutlanacağını ve can pahasına verilen bağımsızlık mücadelesinin ebediyen unutulmayacağını vurguladı.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanları 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yazılı bir mesaj yayımlayarak kutladı.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, 1. Dünya Savaşı ve sonrasında Türk milleti üzerinde oynanan oyunların Büyük Taarruz zaferiyle bozulduğunu, bağımsızlık uğruna verilen emsalsiz mücadelenin de 30 Ağustos Zafer Bayramı ile taçlandırıldığını söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın nesiller boyu Türk milleti tarafından kutlanacağını ve can pahasına verilen bağımsızlık mücadelesinin ebediyen unutulmayacağını vurgulayan Başkanlar açıklamalarına şöyle devam etti:

“Dünya sahnesinde binlerce yıldır güçlü bir şekilde var olan milletimiz bulunduğu coğrafyanın, yaşadığı bu eşsiz toprakların bedelini her zaman fazlasıyla ödemiştir. Yüz binlerce kahraman şehidimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklara göz dikenler en büyük dersi Kurtuluş Savaşı’mızda ve akabinde 26 Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos 1922’de Türk milletinin kesin zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz’da almıştır. 30 Ağustos: tüm dünyaya bağımsızlık haykırışımızdır. Türklerin Anadolu’dan çıkarılamayacağının belgesi, ilelebet var olacağımızın ispatıdır. Maalesef o günkü Türk düşmanlığı bugün de devam etmekte, geçen yüz yılda yaşananlar unutulmaktadır. Yüce Türk milleti o gün olduğu gibi bugün de tam bağımsız Türkiye uğrunda önüne çıkacak her türlü engeli bertaraf etme azmi ve ferasetine sahiptir. 30 Ağustos Zafer Bayramı da bunun en güzel hatırlatıcısı, milletimizi ortak paydada buluşturacak yegâne günüdür. Bugünü nesiller boyu kutlayacak ve geçmişte bize reva görülenlere başkaldırışımızı; genci yaşlısı, kadını erkeğiyle verdiğimiz destansı mücadeleyi asla unutmayacağız. O günleri unutmayacağımızı ve hafızalarımızdan silmeyeceğimizi bütün dünya bilmelidir. Bilmelidir ki; sulh içinde, barış ve kardeşlik iklimiyle yaşansın, hak ve hukuk gözetilsin.

Bu düşüncelerle, destansı mücadelemizin büyük lideri Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’mızda canlarını feda eden bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, şehrimizin ve değerli üyelerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.”

Diğer Haberler [Tüm Haberler]