Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

BAKAN YARDIMCISI BÜYÜKDEDE: Gaziantepli sanayici büyük düşünüyor

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve beraberindeki heyet, Gaziantep Ticaret Odasını ziyaret etti. Ziyarette Gaziantep’in ticari hayatı ve ekonomisi, GTO’nun yürüttüğü çalışmalar ve projeleri ile üyelerin taleplerinin ele alındı.

BAKAN YARDIMCISI BÜYÜKDEDE: Gaziantepli sanayici büyük düşünüyor

GTO BAŞKANI YILDIRIM: Gazianteplinin konfor alanından çıkma cesareti var

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve beraberindeki heyet, Gaziantep Ticaret Odasını (GTO) ziyaret etti. Ziyarette Gaziantep’in ticari hayatı ve ekonomisi, GTO’nun yürüttüğü çalışmalar ve projeleri ile üyelerin taleplerinin ele alındı.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ziyarette Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin daha önce icra ettiği İstanbul Ticaret Odası ve Sanayi Odası Meclis Üyeliğine vurgu yaparak “Köprünün diğer ucunda sahadan gelen birinin olması çok kıymetli.” diyerek şunları söyledi:

“TOBB çatısı altındaki Oda ve Borsalar olarak en önemli misyonumuz reel sektörün temsiliyeti… Üyelerimizin ihtiyaç, sorun ve görüşlerini size aktarıyoruz. Üyemiz ile sizin aranızda köprü oluyoruz. Köprünün diğer ucunda sahadan gelen birinin olması çok kıymetli... Çünkü aynı dili konuşuyoruz ve aynı dil bizi çözüme yaklaştırıyor. Bakanlığımızın çözüm odaklı olmasından dolayı mutluyuz.”

Kentin ekonomik gücünün Gaziantepli iş insanlarının cesaretinden kaynaklandığını dile getiren Yıldırım, “Gaziantepliler konfor alanının dışına çıkma cesareti gösteriyor. Bu cesaret de bizi 185 ülkeye ürünlerini ulaştıran bir üretim ve ihracat üssü haline getirdi. Bunu ileriye taşımak ve sürdürülebilir kılmak için de bakanlığımızın daha fazla desteğine ihtiyacımız var. Bize bugün vereceğiniz desteğin birkaç yıl içinde kendini amorti edeceğinden ve milli gelire katkı sunacağından emin olabilirsiniz.” dedi.

Gaziantepli sanayicilerin büyük düşünmesinden etkilendiğini belirten Bakan Yardımcısı Büyükdede ise şunları ifade etti:

“Gaziantepli sanayicilerin bakış açıları diğer şehirlere göre çok farklı. Büyük düşünüyorlar. Dünyaya yayılmışlar. Bu gerçekten etkileyici... Bakanlık olarak sanayici ile bürokratı yan yana getirmeye çalışıyor, bürokrasiyi sanayicinin yararına kullanmak için çabalıyoruz. Sanayici var ki bu bakanlık var.  Açık kapı politikası uyguluyor, herkesi dinlemeye çalışıyoruz. Kendi içimize kapanarak başaramayız.”

Ziyarette gerçekleştirilen istişare toplantısında Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım’ın yanı sıra, GTO Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Bakanlık yetkilileri yer aldı.

Diğer Haberler [Tüm Haberler]