Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

BAŞKANLAR, İSTANBUL’DA ATLAS JET ve PEGASUS HAVAYOLLARI YÖNETİM KURULU BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞTÜ

 

ATLAS JET KIŞ SEFERLERİNE TEKRAR BAŞLIYOR…

 

GİRİŞİMLER SONUÇ VERMEYE DEVAM EDİYOR: Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep’in hava ulaşımında yaşadığı sıkıntıları çözmek amacıyla havayolu şirketleri ile görüşmelerini sürdürüyor. Önceki gün Anadolu Jet görüşen GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım bugün de Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve diğer oda başkanları ile birlikte Atlas jet Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Ersoy’u ziyaret etti. Yapılan görüşmede bu hava yolu şirketinin de kış seferlerine başlamasına karar verildi.

 

Gaziantep’te 20-22 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan I. Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali (GastroAntep) için İstanbul’da gerçekleştirilen tanıtım toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Başkanı Ahmet Fikret Kileci Atlas Jet Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Ersoy’la görüştü. Görüşmede Atlas Jet tarafından Gaziantep’e uçak seferleri düzenlenmesine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Görüşmenin bir hayli verimli geçtiğini belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, Gaziantep’in gerek iç gerekse dış ticarette belirlenen hedefleri yakalayabilmesi için kolay ulaşılan bir şehir olması gerektiğini belirterek, “Havayolu şirketleri ile yaptığımız görüşmelerde olumlu sonuç almamız bizleri mutlu ediyor. Çünkü hava ulaşımında yaşadığımız sorunlar, yurt içinde ve yurt dışında yeni müşteriler bulmaya veya var olan müşterileri ile ilişkilerini güçlendirmeye çalışan firmalarımızı zora sokmakta. Gaziantep Ticaret Odası olarak iş dünyasından gelen talepler üzerine yaptığımız girişimler sonucunda havayolu şirketlerinin şehrimize yeni seferler düzenleyecek olması iş dünyası adına bizleri sevindiriyor” dedi.

 

GTO BAŞKANI YILDIRIM: “TURİZMDE, ÜRETİMDE ve İHRACATTA GAZİANTEP UÇMAK İSTİYOR”

 

Gaziantep’in hava ulaşımında aynı zamanda Kilis, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş illerini de desteklediğine dikkat çeken GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’in başkanlığında Oda başkanları olarak Atlas Jet Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Ersoy ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu havayolu şirketi Gaziantep’ten kış seferlerine başlayacak.

 

Gaziantep turizm için, üretim için, ihracat için uçmak ve rakamlarını uçurmak isteyen bir kent. En güvenli ve verimli ulaşım şeklinin havayolu ulaşımı olduğu günümüzde, ülkemizin en fazla ihracat yapan 6. kenti olan, Gastronomi alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na giren ve turizm potansiyelini daha da arttıran Gaziantep’e düzenlenen sefer sayılarının artması kaçınılmaz hâle geldi. Gaziantep’e düzenlenen sefer sayılarının artması kentimizin yanı sıra bölgenin de sosyo-ekonomik ve kültürel kalkınmasına önemli katkı sağlayacak.

 

Son dönemde Atlas Jet firmasının Gaziantep’ten çekilmesi hava ulaşımında önemli bir sıkıntı yaratmıştı. Görüşmelerimiz neticesinde bu şirketin kış ayından itibaren yeniden seferler düzenlemeye karar vermesi hava ulaşım ağlarımıza önemli katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

 

Atlas Jet ziyaretinin ardından temaslarına devam eden heyet, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ile de bir araya geldi. Görüşmede Pegasus Havayolları tarafından Gaziantep’e yapılan uçak seferleri ve uygulanan bilet fiyatları değerlendirildi. Heyet, Ali Sabancı’dan Gaziantep uçuş fazlarının gözden geçirilip artırılması için gerekli çalışmaların yapılacağı sözünü aldı.

Diğer Haberler [Tüm Haberler]