Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

BÜROKRATLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

E-haciz uygulamasında yaşanan mağduriyetlere dikkat çekmek için yaptığımız açıklamamızın hemen ardından konuya hassasiyet ile yaklaşarak anında aydınlatıcı açıklamalarda bulunan Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Sn. Mehmet Tarık Törer’ e teşekkür ediyoruz

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) olarak, ekosistemin sağlıklı devam edebilmesi için üyelerimizin yaşadığı sıkıntıları dile getirmek, çözüm üretmek ve gerekli aksiyonları almak misyonu ile çalışıyoruz. Bu bağlamda 15 Ekim 2020 tarihinde yayımladığımız basın bülteninde e-haciz  uygulamasında banka hesap bakiyelerinin tamamına haciz konulması nedeni ile yaşanan mağduriyetlere dikkat çekmek istedik. Açıklamamızın hemen ardından konuya hassasiyet ile yaklaşarak anında aydınlatıcı açıklamalarda bulunan Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Tarık Törer’ e teşekkür ediyor, Sayın Bürokratımızın yaptığı değerlendirmeleri üyelerimizi ve kamuoyunu aydınlatmak için paylaşıyoruz.

16 Ekim 2020 tarihli bültenimizde de belirttiğimiz üzere talebimiz e-haciz uygulamasında vergi borçları nedeniyle banka hesap bakiyelerinin tamamına bloke konulmasının yarattığı mağduriyeti giderecek bir çözüm getirilmesiydi.

Nitekim Sayın Vergi Dairesi Başkanımız uygulamanın içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde hassasiyetle ve asgari seviyede uygulandığını, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 62 inci maddesinin birinci fıkrasına göre yapıldığını belirterek, Banka Genel Müdürlüklerine hacze ilişkin tebliğ işleminin amme borçlularının bankalar nezdindeki hesaplarına amme alacağına yetecek miktarına haciz işlemi şeklinde tatbik edildiği hususunu da teyit etmiştir.

Bazı üyelerimizin yaşadığı mağduriyetin münferit olaylar olduğu ve mükelleflerin vergi borçları nedeniyle banka hesap bakiyelerinin tamamına bloke konulmasının resmi uygulamalardan değil bankaların inisiyatifinden kaynaklandığı açıklığa kavuşmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Diğer Haberler [Tüm Haberler]