Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

“ÇANAKKALE, TÜRK MİLLETİNİN VAROLUŞ HİKÂYESİDİR”

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanları, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

“ÇANAKKALE, TÜRK MİLLETİNİN VAROLUŞ HİKÂYESİDİR”

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanları, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, yayımladıkları mesajda Çanakkale’de yazılan destanın Türk milletinin varoluş hikâyesi olduğunu vurgulayarak “O günlerin ruhunu asırlarca yaşatacağız.” dediler.

Çanakkale Deniz Zaferi’yle birlikte Çanakkale’nin geçilmezliğinin tüm dünyaya haykırıldığını ifade eden GTO Başkanları mesajlarında şunlara yer verdiler:

“Dönemin en güçlü devletlerine karşı kazanılan Çanakkale Deniz Zaferi, Türk milletinin en zorlu günlerde, yokluk ve yoksullukta dahi neler başarabileceğinin en bariz örneğidir. Milletimizin tarihi, dönüm noktalarıyla doludur. Çok kritik anlarda topyekûn mücadelelerle elde ettiğimiz zaferler bizi bugünlere taşımış, dünya sahnesinde söz sahibi ve güçlü bir ülke oluşumuza vesile olmuştur. İşte o dönüm noktalarından birisi de şüphesiz ki Çanakkale Deniz Zaferi’dir. Çanakkale Zaferi, Türk milletinin ‘Hasta Adam’ olarak nitelendirildiği, her alanda çepeçevre kuşatıldığı, umutsuzluğun arşa ulaştığı o günlerde yazılmış bir destan ve Diriliş’in ateşleyicisi olmuştur...

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz ifadesinde de söylediği gibi  'Türkiye halkı, asırlardan beri hür ve bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı bir yaşama gereği saymış bir milletin kahraman evlâtlarıdır. Bu millet, bağımsızlıktan uzak yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır!’ Dünya var oldukça da Türk milleti, bağımsız ve hür bir şekilde yaşamaya devam edecektir. Bağımsızlık uğruna, vatan uğruna, namus uğruna can veren, bu kadim toprakları bizlere vatan kılan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm kahraman ecdadımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yâd ediyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

 

 

 

 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]