Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

DOMOTEX Turkey, halı dünyası için ilham kaynağı oldu

Halı ve zemin kaplamaları sektörlerinin buluşma noktası “DOMOTEX Turkey” her zaman olduğu gibi 2022 buluşmasında da yoğun ilgi gördü. Yerli yabancı 216 firmanın katıldığı fuarda 18.250 ziyaretçi ağırlandı.

Halı ve zemin kaplamaları sektörlerinin buluşma noktası “DOMOTEX Turkey” her zaman olduğu gibi 2022 buluşmasında da yoğun ilgi gördü. Yerli yabancı 216 firmanın katıldığı ve 18.250 ziyaretçinin ağırlandığı DOMOTEX Turkey Fuarı, halı dünyası için ilham kaynağı olurken sektörün 2022 ihracat hedefine de büyük katkı sağladı.

Gaziantep Ticaret Odası, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği, Gaziantep Halıcılar Odası ve Deutsche Messe Hannover Fairs Türkiye Fuarcılık iş birliğiyle halı ve zemin kaplamaları alanında sektör firmaları ve profesyonellerini bir araya getiren DOMOTEX Turkey, 3 yıllık aradan sonra yerli ve yabancı toplam 216 firmanın katılımıyla 14-17 Mayıs tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde yaklaşık 25.000 m2’lik stant alanında gerçekleşti. Toplamda 103 ülkeden 18.250 ziyaretçi fuarı ziyaret ederken bunların 3.130’u uluslararası ziyaretçiler oldu. Böylelikle ziyaretçi sayısında pandemi öncesindeki son fuara göre yüzde 25 artış yaşanmış oldu.

Yoğun ilgi gören fuarda; makine halısı ve kilimlerinden tekstil yer döşemelerine, laminat parke malzemelerinden, el yapımı halı ve kilimlere kadar en yeni ürün ve teknolojilerin tanıtımı için ideal bir ortam sunuldu.

Türkiye ve Orta Doğu’nun lider halı ve zemin kaplamaları fuarı olan DOMOTEX Turkey, Türkiye’den 168 ve aralarında Almanya, Belçika, Birleşik Krallık, Hindistan, İran, Mısır, Umman ve Ürdün’ün de bulunduğu 14 ülkeden 48 firma katılımcı olarak yer aldı. Firmalar, halı ve zemin kaplamaları sektörlerinde yeni tasarım ve teknolojilerini sergiledi. DOMOTEX Turkey aynı zamanda, yabancı katılımcı firmalarıyla uluslararası düzeyde ilişki kurma noktasında birçok avantajın sunulması için fırsat yaratılmasına da zemin hazırlamış oldu. Böylece fuar sektörün 4 milyar dolarlık 2022 ihracat hedefine önemli katkı sağladı.

 Fuarda tasarımlar sektöre ilham kaynağı oldu

Görsel bir şölen niteliğindeki fuarda, soyuttan fütüristik detaylara kadar dikkat çekici tasarımlara sahip halılar öne çıktı. Üretim malzemelerinden tasarımlara, DOMOTEX Turkey, halı dünyası için büyük bir ilham kaynağı oldu.

Dali, Picasso gibi ünlü ressamların eserlerinden izler taşıyan; huzur ve pozitif enerji taşı Ametist’in tasarımını içeren halıların yanı sıra, atık malzemelerden üretilen halılar ve diğer makine halıları da büyük ilgi gördü.

 B2B Toplantıları ve Online Eşleştirme Sistemi de DOMOTEX Turkey 2022’de Yerini Aldı

T.C. Ticaret Bakanlığı ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Halı İhracatçıları Birliği Genel Sekreterliği’nin organizatörlüğünde düzenlenen Alım Heyeti Programı kapsamındaki toplantılarda Bulgaristan, Çekya ve Hindistan’dan uluslararası satın almacılar, 15 Mayıs tarihinde DOMOTEX Turkey katılımcılarıyla bir araya geldiler. DOMOTEX Turkey 2022 B2B Toplantıları kapsamında 30 toplantı gerçekleştirildi. Buna ek olarak, DOMOTEX Turkey fuarında ilk kez uygulanan Online Eşleştirme sistemiyle de ziyaretçiler ve katılımcılar arasında 70’i aşkın verimli toplantı gerçekleşti.

 

DOMOTEX Turkey 2022 Kapanış Raporu için tıklayınız...

Diğer Haberler [Tüm Haberler]