Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

“FEDAKÂR ÖĞRETMENLERİMİZE MİNNETTARIZ”

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, yayımladıkları mesajla “Öğretmenler Günü”nü kutladı.

“FEDAKÂR ÖĞRETMENLERİMİZE MİNNETTARIZ”

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, yayımladıkları mesajla “Öğretmenler Günü”nü kutladı.

Bugünün doktorlarını, sağlıkçılarını, salgına çare olacak aşıyı bulan bilim insanlarını yetiştirenlerin öğretmenler olduğuna dikkat çeken GTO Başkanları, her bir öğretmenin bu zorlu salgın koşullarında da “öğretmek” için önemli fedakârlıklarda bulunduğunu belirtti.

“Her başarılı bireyin arkasında mutlaka bir öğretmen hikâyesi var” diyen GTO Başkanları, rol model alınan öğretmenlerin hayal kurdurduğunu; geleceği belirleyecek büyük insanların geleceğini inşa ettiklerini ifade ederek şunları söylediler:

“Milletlerin gelişmişlik seviyesini belirleyen, dünya hayatında güçlü bir şekilde var olabilmesini sağlayan; üreten, değer katan, ahlaklı bir toplum oluşturan en büyük değer eğitimdir. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerine baktığımızda bu gelişmişliklerinin ardında iyi bir eğitim sistemi vardır. Bu eğitim sisteminin yapı taşı da öğretenler, öğretmenlerdir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.’

Her zorlu şartta ve ortamda yegâne arzusu çocuklarımızın eğitimi olan öğretmenlerimiz; geçtiğimiz zorlu pandemi sürecinde de büyük fedakârlıklarla, alışık olmadıkları bir şekilde öğretmeye devam ediyor. Kimi evinde bulduğu herhangi bir şeyi ders tahtası yapıyor, kimisi de hem kendi çocuğu hem de bizim çocuklarımızla ilgileniyor, bu şartlarda daha fazla katkı sağlamanın yollarını, yöntemlerini arıyor. Öğretmenlik çağın her döneminde kutsal olmuştur. Bizlerin en büyük amacı da bu kutsal mesleği icra edenlere daha mutlu, huzurlu ve refah seviyesi yüksek bir ortam hazırlamaktır. Geleceğimizin anahtarı çok değerli öğretmenlerimizdedir. Bizler çok iyi biliyoruz ki Türk öğretmeni imkân sağlandığı takdirde geleceğimizi tayin edecek, dünyaya damga vuracak ve adından söz ettirecek ilim, bilim, sanat ve spor insanlarını yetiştirecektir, yetiştirmiştir de… Bizler bu vesileyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, eğitim camiamızın çok kıymetli mensuplarına, fedakâr öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz…”

Diğer Haberler [Tüm Haberler]