Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

GAZİANTEP AB BİLGİ MERKEZİ YEŞİL GELECEK İÇİN 10.000 AĞAÇ DİKİYOR

Gaziantep Ticaret Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gaziantep AB Bilgi Merkezi de "Map My Tree" kampanyasına Gaziantep ili Yavuzeli ilçesinin Sarılar Köyü mevkiinde oluşturduğu hatıra ormanı ile katıldı.

GAZİANTEP AB BİLGİ MERKEZİ YEŞİL GELECEK İÇİN 10.000 AĞAÇ DİKİYOR

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve yerel ortakları, 19 şehirde yaklaşık 170.000 ağacın dikilmesini hedefleyen büyük çaplı bir ağaçlandırma kampanyasını hayata geçirdi. Avrupa Komisyonu'nun küresel "Map My Tree" kampanyası kapsamında düzenlenen ağaçlandırma etkinliği 11 Kasım 2023'te kutlanan Milli Ağaçlandırma Günü'nde başlatıldı.

Gaziantep Ticaret Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gaziantep AB Bilgi Merkezi de "Map My Tree" kampanyasına Gaziantep ili Yavuzeli ilçesinin Sarılar Köyü mevkiinde oluşturduğu hatıra ormanı ile katıldı.

Özdurak: En değerli miras ağaçtır

Gaziantep Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi Hatıra Ormanı’na fidan dikme etkinliğinde konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Taner Özdurak, “1996 yılından bu yana Odamız bünyesinde faaliyetlerini yürüten ve Türkiye’nin ilk AB Bilgi Merkezi olan Gaziantep AB Bilgi Mekezimiz bugüne kadar pek çok değerli projeyi hayata geçirdi. Şüphesiz ki en değerli en anlamlı çalışmalardan birisine de bugün imza atıyor. Gelecek nesiller için bırakılacak en değerli miraslardan birisi de yeşil bir çevredir, ağaçtır, ormandır… Bu kampanyanın hayata geçirilmesinde ve Sarılar köyümüze 10.000 fidan dikiminde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Hedef küresel iklim değişikliği ile mücadele

AB Türkiye Delegasyonu ağaç dikme çalışmalarını çevresel sorunların çözümünde kolektif eylemin önemini vurgulamak ve anlamlı bir etki yaratmak için yerel ortaklarla birlikte gerçekleştiriyor. AB Bilgi Merkezlerine ev sahipliği yapan on yedi Ticaret ve Sanayi Odası tarafından temsil edilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ege İş İnsanları Derneği (ESIAD) ve İktisadi Kalkınma Vakfı (IKV), bu girişimin ortakları arasında. Ağaç dikme çalışmaları, Orman Genel Müdürlüğü'nün denetiminde Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van şehirlerinde gerçekleştiriliyor. Bu etkinlik, küresel iklim değişikliği mücadelesine katkı sağlamanın yanı sıra, daha yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek için AB ile Türkiye arasındaki iş birliğini simgeleyecek.

 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]