Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

GAZİANTEP İHRACATTA TARİH YAZDI

Gaziantep, açıklanan aralık ayı ihracat rakamlarıyla 2021 yılında tarihinin en yüksek ihracatını gerçekleştirerek 10 milyar doları aştı.

GAZİANTEP İHRACATTA TARİH YAZDI

Yıldırım: Yeni hedefler için ekonomik iklimde öngörülebilirlik şart

Gaziantep, açıklanan aralık ayı ihracat rakamlarıyla 2021 yılında tarihinin en yüksek ihracatını gerçekleştirerek 10 milyar doları aştı.

Aralık ayında gerçekleştirilen 972 milyon 157 bin dolarlık ihracat ile Ocak-Aralık döneminde 10 milyar 92 milyon 165 bin dolara ulaşan Gaziantep’in ihracatı bir önceki yıla göre %27,3 arttı. Gaziantep bu ihracat rakamıyla 2021 yılını en fazla ihracat gerçekleştiren 5. il olarak kapattı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan aralık ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, tarihi bir başarı sergileyerek ihracatta önemli bir eşik olan 10 milyar dolar seviyesini aştıklarını belirtti.

Son yıllarda küresel anlamda büyük zorluklar yaşandığını ve ülke ekonomisinin de bu dönemde yara aldığını söyleyen Başkan Yıldırım açıklamasına şöyle devam etti:

“Açıklanan ihracat verileri yüzümüzü güldürüyor. Aralık ihracatımızı bir önceki yılın aynı ayına göre %10,3, Ocak-Aralık dönemi ihracatımızı ise bir önceki yıla göre %27,3 gibi önemli bir düzeyde artırdık. Geleceğimiz açısında umut veren ve göğsümüzü kabartan bu önemli başarı için en başta ihracatçı üyelerimiz, iş insanlarımız ve onların çok değerli çalışanlarını canıgönülden kutluyorum.

Evet, rakamlar yüzümüzü güldürüyor, şehir ve ülke olarak önümüzdeki yıllarda hedeflerimiz giderek büyüyor. Ancak pek çok kalemde yapılan zamların yarattığı maliyet baskısı ile bu pek de mümkün görünmüyor. Üretimin, istihdamın, ihracatın artarak devam edebilmesi için, yeni hedefler için ekonomik iklimde öngörülebilirlik şart… Son yapılan zamlar maliyet hesabı yapabilmemizi daha da zorlaştırdı. Bunun yanında rekabet gücümüz de gün geçtikçe zayıflıyor. Ekonomi yönetiminin, reel sektörün sesini duymasını ve yapıcı adımlar atmasını temenni ediyoruz.”

 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]