Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

GTO AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) ağustos ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Ali Bayram Sarıca başkanlığında, Yönetim Kurulu, Meclis ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

GTO AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

  • SARICA: “5.Gaziantep Alışveriş Günleri” için hazırlıklara başladık
  • YILDIRIM: OVP’de de aynı kararlılığı bekliyoruz

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) ağustos ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Ali Bayram Sarıca başkanlığında, Yönetim Kurulu, Meclis ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Meclis Başkan Yardımcısı Ali Bayram Sarıca toplantının açılışında yaptığı konuşmada 5. Gaziantep Alışveriş Günleri için hazırlıklara başlandığını söyleyerek şu detayları paylaştı:

 

“Bu yıl beşincisini düzenleyeceğimiz Gaziantep Alışveriş Günlerini 14-22 Ekim tarihlerinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Etkinlik boyunca işletmeler belirledikleri oranda indirim sağlayarak işletmelerinde satışlarına devam edecekler. Amacımız sektörlere hareketlilik sağlamak, ticareti canlandırmak. Bu etkinliği hem sektörler hem de tüketiciler adına maksimum fayda sağlayarak tamamlamak istiyoruz.”

 

Yıldırım: Enflasyonla mücadele kararlılığını OVP’de de görmek istiyoruz

TCMB’nin faiz artırımının enflasyonla mücadele için gayretin ve kararlılığa işaret ettiğini söyleyen GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, aynı kararlılığı Orta Vadeli Programda (OVP) da görmek istiyoruz dedi.

 

GTO’nun ağustos ayı faaliyetleri hakkında Meclis üyelerini bilgilendiren ve ekonomi gündemini değerlendiren Başkan Yıldırım şunları söyledi:

 

“Para Politikası Kurulu politika faizini, beklentilerin çok üzerinde bir hamleyle yüzde 25'e çıkardı. Bu hamle, enflasyonla mücadele için bir gayretin, kararlılığın olduğuna işaret ediyor. Faiz artışının kur, borsa ve CDS üzerindeki etkisi olumlu yönde oldu.

Güven, sistemin işlerliğini artıran en temel faktördür. Dolayısıyla ihtiyacımız olan enflasyon ile mücadelenin birinci öncelik olduğuna inanmak. Aynı kararlılığı Eylül ayında açıklanacak Orta Vadeli Programda da net bir şekilde görmek istiyoruz. 

Programın ekonomide olumlu bir hava yaratabilmesi için enflasyonla mücadele ve faiz politikası konusunda tutarlı ve rasyonel bir yol haritası açıklanması gerekiyor. Her şeyden önemlisi de programın kararlılıkla uygulanması. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında piyasa oyuncuları ve yatırımcıların OVP'de yer alan hedef ve tahminleri dikkate alabilmesi için programın kararlılıkla uygulanması kritik öneme sahip.”

 

Yıldırım: Kredi kanalları açılacaktır

TCMB’nin faiz artırımının kredi kanallarının açılmasını destekleyeceğini belirten Tuncay Yıldırım, “Bu noktadan sonra bankalar mevduat faizini artıracak ama bununla birlikte kredi faizleri de yükselecek. Ancak mevduat faizleri politika faizi ile daha uyumlu olacağından kredi kanallarının da açılacağına inanıyorum. Tabi Merkez Bankasının seçici kredi ve miktarsal sıkılaştırma politikası çerçevesinde kredilerde yatırım ve ihracata öncelik verilecek. İhracatçılar için 1 milyar dolarlık kredi paketi devreye alındı bile. KOBİ’lerin finansmana erişimini sağlayacak enstrümanlara da ihtiyacımız var.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]