Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

GTO BAŞKANLARI “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”NÜ KUTLADI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı Hilmi Teymur; yayımladıkları mesajla tüm basın mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

GTO BAŞKANLARI “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”NÜ KUTLADI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı Hilmi Teymur; yayımladıkları mesajla tüm basın mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

GTO Başkanları, demokrasilerin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında basının geldiğini belirterek, “Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından ve haber alma özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olan basın, demokrasilerin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Her bireyin bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğü en temel haktır. Bu anlamda tarafsız bir şekilde toplumu haberdar etmek ve doğru bilgiyi paylaşmak için gece gündüz demeden çalışan tüm basın mensupları ülkemiz demokrasisine çok önemli katkılar sağlamaktadır.” dedi.

Basın emekçilerinin kar, kış demeden her şartta ve koşulda toplumu haberdar edebilmek ve bilgi verebilmek için üstün bir gayretle çalıştıklarını vurgulayan GTO Başkanları şu şekilde devam etti:

“Basın mensuplarımız, demokrasi kültürümüzün geliştirilmesinde büyük katkılara sahiptir. Ülkelerin özgürlüğü ve demokrasilerinin gelişmişliği yine basın özgürlüğüyle ilintilidir. Ülkelerin gelişmişlik seviyesinde yine çok önemli bir gösterge ‘Basın Özgürlüğü’dür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.” sözünde de belirttiği gibi basın mensupları gördüğü sorunları, aksayan kısımları, önerileri ve fikirlerini hürce yazmalıdır. Toplumları geliştiren, muasır medeniyetler seviyesine çıkartan da özgürce dile getirilen farklı görüşler ve eleştirilerdir. Bu anlamda basın mensuplarımızın icra ettikleri meslek toplumumuz için büyük önem arz etmektedir. Sorumluluk bilinciyle ilkeli bir şekilde mesleğini icra eden, topluma yön veren, haber alma ve bilgi edinme ihtiyacımızı gideren emektar basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve huzur dolu günler diliyoruz.”

Diğer Haberler [Tüm Haberler]