Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

GTO BAŞKANLARI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLADI

GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yıl dönümü ve “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

GTO BAŞKANLARI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLADI

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yıl dönümü ve “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 

23 Nisan'ın Cumhuriyet tarihimizde önemli bir dönüm noktası olduğunu dile getiren Başkanlar, mesajlarında şu ifadelere yer verdi:

 

"Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Millî iradenin hayata geçirildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gururla kutluyoruz. TBMM’nin kuruluşu yeni Türk devletinin millî egemenliğe dayalı olduğunun bütün dünyaya resmen ilanıdır. TBMM, 104 yıl önce olduğu gibi bugün de bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin, demokrasimizin ve geleceğimizin teminatıdır.

 

‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesiyle temeli atılan TBMM'nin kuruluşu Türk milleti için tarihî bir dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde aziz Türk milletinin büyük bir özveri ve kararlılığıyla başlayan millî mücadele, TBMM'nin kuruluşuyla büyük bir ivme kazanmıştır. İlk meclisçe gerçekleştirilen reformlar ve alınan kritik kararlar neticesinde Türk milletinin kaderi değişmiş ve millî mücadele bu ruhla kazanılmıştır”

 

GTO Başkanları mesajlarında çocukların iyi yetişmesine olanak sağlayan toplumların her zaman öne çıktığını, bu nedenle en büyük yatırımın çocuklara yapılması gerektiğini vurgulayarak "23 Nisan, Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Bu gün dünya çocuklarına verilen en güzel ve en anlamlı armağandır. Bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara adayan ebedi Başkomutan Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği eşsiz değeri göstermiş ve Türk milletinin geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir. Yarınlarımızın umut ışığı çocuklarımızın geleceği için her birimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Tarihî mirasımızı, kültürel zenginliğimizi geleceğin dünyasına taşımak; milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak yaşamalarını sağlamak en büyük arzumuzdur. Bu arzuyu gerçekleştirmek için durmaksızın çalışmak da hepimizin görevidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere TBMM’nin kuruluşunda yer alan ve emeği geçenleri rahmetle anıyor, en değerli varlığımız olan çocuklarımızın bayramını kutluyor, bu güzel günün tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyoruz." dedi.

 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]