Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

GTO BAŞKANLARINDAN “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur; yayımladıkları mesajla ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

GTO BAŞKANLARINDAN “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur; yayımladıkları mesajla ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Gazetecilerin, halkın bilgi edinme ve haberdar olma ihtiyacını tüm zorlu şartlara rağmen ve zaman mefhumu olmadan karşılamaya çalışarak demokrasinin gelişimine önemli katkı sunduğunu belirten GTO Başkanları, “Her hal ve şartta haberdar etme, bilgilendirme görevlerini yerine getirmeye çalışan basın mensupları; ekonomik ve sosyal sorunları irdeleyerek, aksayan kısımların ya da sorunların çözümünde çok önemli bir rol üstleniyor. Bu anlamda basın meslek etiği çerçevesinde görev yapan tüm emektar basın mensupları her türlü övgüyü hak ediyor.” dedi

Basın ve basın özgürlüğünün, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirlemede de çok önemli bir gösterge olduğunu ifade eden Başkanlar, şöyle devam etti:

“Basın ve basın özgürlüğü demokrasilerin vazgeçilmezidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır. Matbuat hiçbir sebeple tahakküm ve nüfuza tabi tutulamaz.’ Sözlerinde de belirttiği üzere özgür bir şekilde, baskı altında kalmadan gördüğü aksaklıkları dile getiren gazeteciler, o aksayan kısımların çözüme kavuşturulmasında da kritik bir rol oynar, ülkelerin ve demokrasilerin gelişimine katkı sunarlar. Bağımsız ve çok sesli bir basın, aynı zamanda demokrasinin de en büyük güvencelerindendir. Böylesine önemli bir mesleği topluma karşı sorumluluk bilinciyle ve etik kurallara uyarak, ilkeli bir şekilde icra eden tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü canı gönülden kutluyor, zorlu mesleklerinde başarı ve kolaylık diliyoruz.”

 

 

 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]