Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

GTO GİRİŞİMLERİNDEN SONUÇ ALMAYA DEVAM EDİYOR

GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, reel sektörün sorun ve ihtiyaçlarına yönelik yaptıkları girişimlerde sonuç almaya devam ettiklerini belirtti.

YILDIRIM: İki konuda daha olumlu sonuç elde ettik

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Tuncay Yıldırım, reel sektörün sorun ve ihtiyaçlarına yönelik yaptıkları girişimlerde sonuç almaya devam ettiklerini belirterek, “Ticaret Bakanlığımızın şeker krizinin çözümü için adım atmasını ve Gaziantep- Bağdat uçak seferlerinin başlamasını memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Başkan Yıldırım, “GTO sorunun değil çözümün parçasıdır” diyerek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Üyelerimizin ticari faaliyetlerini yürütürken karşılaştıkları engelleri aşmalarına yardımcı olmak her zaman ilk önceliğimiz. Üyelerimizin ve kentimizin sorun ve ihtiyaçları için sesimizi olabildiğince güçlü çıkarıyor, çözüm üretiyor ve yetkililere iletiyoruz. Aldığımız her olumlu sonuç da tüm ekonomik aktiviteye katkı sunuyor.”

 

Gaziantep-Bağdat direkt uçuşları başlıyor

“Dış ticarette ulaşılabilir olmak çok önemli” diyen Tuncay Yıldırım 1 Mayıs’ta başlayacak Anadolujet Gaziantep-Bağdat direkt uçuşları ile ilgili şunları ifade etti:

“Gaziantep gibi bir ihracat kentinin pazarlara ulaşım zorluğu yaşaması var olan potansiyelini kullanmasına ve de rekabet avantajını kaybetmesine neden olacaktır. O nedenle her fırsatta Gaziantep’ten yurtdışına olan direkt uçuş sayısının artması yönünde çalışmalar yapıyoruz. Olması gereken direkt uçuş rotalarından birisi de hiç şüphesiz en büyük ihracat pazarımız Irak olmalı. Bu konudaki talebimizi son olarak geçtiğimiz günlerde Sayın Valimiz Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin ile Türk Hava Yollarına yaptığımız ziyarette de dile getirdik ve olumlu sonuç aldık. Gaziantep-Bağdat seferleri 1 Mayıs’tan itibaren başlıyor. Bu konuda desteklerini bizden esirgemeyen her zaman iş dünyasının yanında olan  Valimiz ve Belediye Başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Şeker krizi için adım atılması sevindirici

Başkan Yıldırım GTO’nun geçtiğimiz günlerde dile getirdiği şeker krizinin çözümü için Ticaret Bakanlığının adım atıldığını açıklamasının memnuniyet verici olduğu belirtti.

Yıldırım, “Geçtiğimiz günlerde ürünlerinde şeker kullanan sanayiciler ve gıda toptancılarının şekere ulaşamadıklarını ve artan şeker fiyatlarından ötürü zor durumda olduklarını belirterek artan maliyetin enflasyonist bir baskı yaratmaması için Türkiye Şeker Fabrikalarının üreticiye destek olması çağrısında bulunmuştuk. Bugün ticaret Bakanlığımızın şekerde adil rekabeti bozan faaliyetleri önlemek için şeker fabrikaları nezdinde incelemeler başlattıklarını açıklamasında bulundu. Bakanlığımıza tacir, esnaf ve tüketiciyi korumaya yönelik alacağı tedbirlerden ötürü teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yıldırım sözlerini “Gaziantep Ticaret Odası olarak her zaman üyemizin ve şehrimizin en güçlü sesi olmaya, sorunun değil çözümün parçası olmaya devam edeceğiz” diye bitirdi.

Diğer Haberler [Tüm Haberler]