Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

Haberler

GTO’NUN İŞ ADAMLARININ SURİYE’YE GEÇİŞİ İLE İLGİLİ GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ

KARKAMIŞ SINIR KAPISINDAN İŞ ADAMLARININ GEÇİŞLERİ BAŞLIYOR

Gaziantep Valiliği’nce Suriye ile ticaret yapan iş adamlarının Gaziantep’in Suriye sınırında yer alan Karkamış Sınır Kapısı’ndan geçişi ile ilgili düzenleme yapıldı. Gaziantep Valiliği’nce hazırlanıp yürürlüğe giren yönerge ile Suriye’ye en az 50 bin dolar ihracatı olan ve Ticaret Odası sicil kaydı bulunan iş adamları günübirlik geçiş yapabilecek.

 

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, düzenlemenin iki ülke arasındaki ticari ilişkilere ivme kazandıracağını belirterek, “İş adamlarımızın bu sorununu çözen ve yapılan çalışmalara öncülük eden Valimiz Sayın Ali Yerlikaya’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 

 

Gaziantep Ticaret Odası’na kayıtlı Suriyeli iş adamları başta olmak üzere yerli iş adamları ile ihracatçılarımızın Suriye’ye giriş ve çıkışlarda yaşadıkları sorunlar üzerine GTO’nun yaptığı girişimler sonuç verdi. Gaziantep Valiliği Karkamış Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye giriş – çıkışlar ile ilgili bir yönerge hazırladı. 

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep Valiliği tarafından hazırlanan yönergeye göre; ihracatçı olduğunu belgeleyen iş adamlarının giriş ve çıkış yapabilmeleri için Suriye’ye 50 bin dolar ihracat yapıyor olmasının yanı sıra Suriyeli ihracatçılar için de Ticaret Odası sicil kaydı şartının arandığını belirtti.

 

GTO Başkanı Yıldırım, hazırlanan yönerge ile Cerablus’ta imalat yapmak isteyen iş adamları için 50 bin dolar ihracat şartının aranmadığını, düzenlemeyle ticari ilişkilerin ivme kazanacağını ve daha da gelişeceğini vurguladı.

 

Gaziantep Ticaret Odası’na kayıtlı 1500 Suriyeli firmanın bulunduğunu, geçen yıl Gaziantep Valiliği’nin öncülüğünde Oda olarak yaptıkları organizasyonla Cerablus’ta Suriyeli ve Gaziantepli iş adamlarının ticari ilişkileri geliştirmek için bir araya geldiğini ifade eden GTO Başkanı Yıldırım, “İki ülke arasında yüzyıllardır süren dostluğun, komşuluğun, ticari ilişkilerle daha da gelişmesini amaçlıyoruz. İş adamlarımızın karşılaştıkları problemlerin çözümünde konuya hassasiyetle eğilen Valimiz Ali Yerlikaya ile emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Söz konusu yönergenin Suriye ile ticari ilişkilerde bulunacak iş adamlarına önemli kolaylıklar sağladığını dile getiren GTO Başkanı Yıldırım, “Her zaman ilklere imza atan Odamızda kurulan Suriye masası aracılığıyla Suriyeli üyelerimizle sürekli iletişim kuruyor, üyelerimizin sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyoruz. Suriye’de ekonomik hayatın yeniden canlanması ve sosyal hayatın normale dönmesi kentimiz ekonomisine de önemli katkılar sağlayacak.” şeklinde konuştu. 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]