Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

TOBB GAZİANTEP GGK, GENÇ GİRİŞİMCİLERİ MERT BAŞARAN İLE BULUŞTURDU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu (TOBB Gaziantep GGK), “Küçük İşler Büyük Özgürlükler” kitabının yazarı, ünlü Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran’ı genç girişimcilerle buluşturdu.

TOBB GAZİANTEP GGK, GENÇ GİRİŞİMCİLERİ MERT BAŞARAN İLE BULUŞTURDU

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) koordinatörlüğünü yürüttüğü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu (TOBB Gaziantep GGK), “Küçük İşler Büyük Özgürlükler” kitabının yazarı, ünlü Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran’ı genç girişimcilerle buluşturdu.

Koçer: Finansal okuryazarlık artık vazgeçilemez hale geldi

Yoğun ilgiye sahne olan ve çevre illerden de katılımcıların yer aldığı “Mert Başaran ile Finansal Okuryazarlık Semineri”nin açılış konuşmasını gerçekleştiren TOBB Gaziantep GGK Başkanı Abdulkadir Koçer, finansal okuryazarlığın artık vazgeçilemez hale geldiğini vurgulayarak “Veri çağına girmiş olmamızın ve her şeye kolay yoldan ulaşabilmemizin büyük avantajlarının yanında dezavantajlarını da yaşıyoruz. Veri kirliliğinin getirdiği sorunlarla beraber verinin ulaşılabilirliği beraberinde rekabeti de artırdı. Her geçen gün rekabet artıyor. 15-20 sene önce finansal okuryazarlık diye bir derdimiz yokken şimdi vazgeçilmez hale geldi. Teknoloji geliştikçe daha iyi bir analizci ve verileri okurken bilinçli olmazsak içinde bulunduğumuz veri çağı, avantajdan çok dezavantaja dönüşecek. Tüm dünya ilerlerken biz maalesef geride kalırız ve rekabet avantajını kaybetmenin sonuçlarını toplum olarak yaşayarak kısa yoldan zengin olma hayalleri döngüsünden çıkamayız.”

Özdurak: Finansal yönetimi bilmek zorundayız

GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Taner Özdurak ise şu an içinde bulunulan konjonktürün hem küresel hem de ulusal düzeyde tüm ekonomistleri zorladığını belirterek, “İçinde bulunduğumuz ortam; jeopolitik tansiyonun yüksek olduğu, sıkı para politikalarının uygulandığı, talebin daraldığı, enflasyonist baskının üretim maliyetlerini baş edilemez noktaya getirdiği, gelir dağılımın bozulduğu, kur seviyesinin ihracatın finansmanını karşılamadığı bir ortam… İşte böylesi bir ortamda finansal okuryazarlık, tasarruf ve etkin mali yönetim gibi konuların önemi daha da artmaktadır. Aslında hepimiz yani bireyler, işletmeler ve de devletler finansal yönetimi iyi bilirse ekonomi bu kadar zora düşmeyecektir. Ya da risklere karşı hazırlıklı olduğumuz için bu süreçleri çok daha az zararla atlatabiliriz. Çünkü hem işletmelerimizin bütçesini hem ev bütçemizi hem de bireysel bütçemizi yönetirken alacağımız kararlar aynı zamanda toplumun ekonomik sağlığı için de hayati öneme sahiptir. Bu yüzden finansal yönetimi bilmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran’ın; bütçe ve yatırım yönetimi, mali koşulları kontrol altına alma yöntemleri, tasarrufun ve gereksiz harcamaları kısmanın önemi, enflasyonist ortamda alınması gereken tedbirler gibi konularda yaptığı sunum ve açıklamalar ilgiyle takip edildi.

 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]