Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

VERGİ MÜKELLEFİ 65 YAŞ ÜSTÜNE İZİN VERİLMELİ

YILDIRIM: VERGİ MÜKELLEFİ 65 YAŞ ÜSTÜNE İZİN VERİLMELİ YILDIRIM: GAZİLER VE KARAGÖZ CADDESİ TRAFİĞE AÇILMALI

 

  • YILDIRIM: VERGİ MÜKELLEFİ 65 YAŞ ÜSTÜNE İZİN VERİLMELİ
  • YILDIRIM: GAZİLER VE KARAGÖZ CADDESİ TRAFİĞE AÇILMALI

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, 65 yaş üzerinde olup ancak bir işletme sahibi olanlar için özel bir izin sistemi getirilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Yıldırım ayrıca, Gaziantep’te yoğun bir ticari bölge olan Gaziler ve Karagöz caddelerinin artık kontrollü bir şekilde trafiğe açılması gerektiğini belirtti.

65 yaş üzeri herkes emekli değil

“65 yaş üzeri vatandaşlarımızın hepsi emekli ve evinde oturan insanlar değil” diyen GTO Başkanı Tuncay Yıldırım şunları ifade etti:

“Bilindiği gibi Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ilk olarak 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı.  Alınan bu tedbir yerinde ve toplum sağlığı için önemli bir uygulama olsa da artık bazı esnekliklere ihtiyaç duyulmaktadır. Zira tüm 65 yaş üzeri vatandaşlarımız emekli ve evinde oturan insanlar değil. Birçoğu çalışmaya, üretmeye devam eden insanlar. Ancak uygulama nedeni ile işletmelerini kapatmak, evinde oturmak zorunda kalan birçok üyemiz olduğunu biliyoruz. Bu kişiler hem bir taraftan psikolojik olarak olumsuz etkileniyorlar hem de ticari faaliyetlerini sürdüremedikleri için ekonomimiz de olumsuz etkileniyor. Dolayısıyla kamu otoritelerinden Haziran ayı itibari ile vergi mükellefi olan 65 yaş üstü vatandaşların sadece iş yerlerine gidip gelmelerine olanak sağlayacak özel bir izin sisteminin getirilmesini istiyoruz.”

Gaziler caddesi trafiğe açılmalı

Küçük esnafın yoğun bir şekilde bulunduğu Gaziler ve Karagöz Caddelerinin de artık kontrollü bir şekilde trafiğe açılması gerektiğine vurgu yapan Tuncay Yıldırım bu konuda yerel idarecilerden destek istedi.

Yıldırım, “Artık yavaş yavaş normalleşme sürecine giriyoruz. Bu kapsamda küçük esnafın yoğun olduğu Gaziler ve Karagöz caddelerinin kontrollü bir şekilde trafiğe açılması gerekiyor. Zaten maske kullanımı zorunlu... Araçların da kontrollü bir şekilde giriş çıkışına müsaade edilmeli ki esnafımız daha fazla ekonomik hasar almasın.”

Diğer Haberler [Tüm Haberler]