Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

YILDIRIM: İŞ DÜNYASI İÇİN ÇİFTE BAYRAM OLDU

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım vergi indirimleri ile kısa çalışma ödeneğine ilişkin düzenlemelerin iş dünyası için bayram hediyesi olduğunu söyledi.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO),  Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım vergi indirimleri ile kısa çalışma ödeneğine ilişkin düzenlemelerin iş dünyası için bayram hediyesi olduğunu söyledi.

 Başkan Yıldırım arife akşamı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamalara ilişkin şunları söyledi:

 “İş dünyasının taleplerini değerlendirerek alınan bu kararlar memnuniyet verici.Pandemi ile derin yaralar alan işletmelerimizi ayakta tutmak ve istihdamı korumak için üyelerimizin sorun ve ihtiyaçlarını dile getirmeye, karar vericiler ile aralarında köprü olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız “COVID-19 Salgınının Ekonomiye Etkileri Ve Reel Sektörü Korumaya Yönelik Çözüm Önerileri” raporumuzda da yer alan konulara ilişkin olumlu haberler almak bize çifte bayram yaşattı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”

 “2020 yılı sonuna kadar geçerli olacak vergi indirimleri piyasayı rahatlatacaktır” diyen Yıldırım, en büyük rahatlamanın ise mevcut vergi ve SGK borçlarında yapılandırmaya gidilmesi ile olacağını belirtti. Yıldırım, “Kamu alacaklarının ödeme vadesinin 2021 yılında başlayacak şekilde yapılandırılması, ekonominin çarklarının dönmesine katkı sunacaktır. Öte yandan kısa çalışma ödeneğinin de yıl sonuna kadar uzatılmasını bekliyoruz” dedi.

 

 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]