Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

Haberler

YILDIRIM: SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN TAHSİLAT PROBLEMİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, ilaç ve tıbbi cihaz firmalarının yaşadığı tahsilat sorununa dikkat çekerek yetkililere çözüm için çağrıda bulundu.

YILDIRIM: SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN TAHSİLAT PROBLEMİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

“Pandemi döneminde stratejik önemini çok net anladığımız sağlık sektörü önemli bir nakit akış problemi yaşıyor” diyen Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, ilaç ve tıbbi cihaz firmalarının tahsilat probleminin çözülmesi için yetkililerden destek beklediklerini söyledi.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, ilaç ve tıbbi cihaz firmalarının yaşadığı tahsilat sorununa dikkat çekerek yetkililere çözüm için çağrıda bulundu.

“Ticarette en önemli problem; nakit akışının bozulmasıdır” diyen Başkan Yıldırım şu açıklamalarda bulundu:

Nakit akışı probleminin en temel nedeni tahsilatların zamanında yapılamamasıdır. Pandemi döneminde stratejik önemini çok net anladığımız sağlık sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizden aldığımız geri dönüşler gösteriyor ki; sektörün ciddi bir nakit akış problemi bulunmakta.  İlaç ve tıbbi cihaz firmaları ne yazık ki kamu ve üniversite hastanelerinden alacaklarının tahsilinde büyük problem yaşamaktalar. Yaşanan sıkıntının pandemi sürecine mahsus olmadığını, daha önce de aynı sorunları yaşadıklarını ancak pandemi ile birlikte sorunun derinleştiğini belirten sektör temsilcileri ödeme sürelerinin kamu hastanelerinde 14, üniversite hastanelerinde ise 36 aya yaklaştığını belirtiyor.

Sektör enerjisini gelişim için kullanmalı

“Sektörün kendisini geliştirerek yerli ve milli üretim noktasında pandemiyi bir fırsata çevirebilecekken, enerjilerini tahsilat problemleri ile mücadeleye harcamamaları gerektiğini düşünüyoruz” diyen Yıldırım, sektörde sürdürülebilirliğin sağlanması için ilaç ve tıbbi cihaz firmalarının kamu ve üniversite hastanelerinden tahsilat probleminin ivedilikle çözülmesi için yetkilerden destek beklediklerini açıkladı.

 

Diğer Haberler [Tüm Haberler]