Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gaziantep Ticaret Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.

Destek Hattı

0850 205 27 27

GTO Online işlemlere hoşgeldiniz
Lütfen sisteme giriş yapınız..

Giriş Yap
İletişim

Telefon

0850 205 27 27

Adres

İncilipınar Mahallesi Ticaret Odası Hizmet Kompleksi Şehitkamil Gaziantep / TÜRKİYE

"BİRLİKTE BAŞARALIM"

40 Nolu Meslek Grubu Sektör Buluşmaları

40 Nolu Meslek Grubu Sektör Buluşmaları

Odamız 40 Nolu Turizm-Otel- Güvenlik-Organizasyon Ve Danışmanlık Faaliyetleri Meslek Komitesi tarafından COVID-19 salgınının sektörlerde yarattığı problem ve çözüm önerilerinin görüşülmesi amacıyla düzenlenen Online Sektör Buluşmaları Toplantısının ilki Meslek Komite Başkanı Hüseyin Çolak Başkanlığında, Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Bay, Meclis Üyeleri G. Hülya Akkaya, Bülent Bakbak, meslek komite üyeleri Levent Mermer, Aliye Arzu Güceğlioğlu, Beşir Mehmet Gaman ve Turizm, Otel ve Organizasyon Sektörü temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda sektörlerin yaşadığı problem ve çözüm önerileri görüşülerek, sektör temsilcilerinin görüş ve talepleri alındı. Bu çerçevede iletilen problemler:

1-İşletmelerin kredi ve vergi gibi ödemelerinin ötelenmesi,

2- İşletmelere hibe sağlanması,

3- Otel ve turizm acentelerinin desteklenmesi amacıyla önümüzde sömestr tatili ve termal sezonu olması da dikkate alınarak, tüm önlemlerin alınması kaydıyla otellerin termal ve spalarının faaliyetlerine izin verilmesi,

4- Çalışanların maddi sıkıntılarının giderilmesi amacıyla Kısa Çalışma Ödeneği miktarının artırılması,

5- Enerji giderleri üzerinden alınan vergilerin düşürülmesi,

6- Oldukça zor durumda olan otellerin desteklenmesi ve haksız rekabetin önlenmesi amacıyla günlük kiralık verilen rezidans ve 1+1 dairelerin ruhsata tabi olması ve belirli kriterler getirilmesi,

7- Pandemi döneminde mevcut işletmelerin faaliyetlerine devam edebilmeleri amacıyla destek sağlanmasının yanı sıra yeni işyerlerinin açılması için de destek verilmesi.

8- Part-time ya da müzisyen gibi serbest çalışanlar için de destek sağlanması şeklindedir.

40 - Turizm - Otel - Güvenlik - Organizasyon Ve Danışmanlık Faaliyetleri Meslek Komitesi ile ilgili haberler